Říjen 2010

So the lion fell in love with a lamb...

29. října 2010 v 10:04 | Taylorčinka |  Signatury
Krásné ráno :)
Měla jsem chuť hned po ráno něco tvořit, ale nechce se mi dělat velká grafika. Tak jsem poprvé v životě zkusila něco, čemu se říká signatura. Nevím, snad se budou líbit. Co se využití týče, asi bych to používala k oživení článku, je to na vás. Jenom prosím, nezkopírujte celý článek jako svůj výtvor a nešiřte to dál. Neměňte, nemažte můj copyright. Zdroj u článku být nemusí, ale potěší.
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz

...na téma blogový svět

28. října 2010 v 18:53 | Taylorčinka |  Taylorčinka přemýšlí o světě kolem ní
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
Chtěla bych se s vámi podělit o svůj názor na prostředí blogu.cz.
Článek obsahuje mé vlastní myšlenky a názory! Je přísně zakázáno ho kopírovat.
Na nikoho neútočím, říkám jen své vlastní názory. Pokud to nepochopíte, je to váš problém. Vyprošuji si nadávky na mou osobu...
Více v celém článku...

Halloween

28. října 2010 v 18:14 | Taylorčinka |  Téma týdne
Článek na téma týdne || taylorcinka.blog.cz
HALLOWEEN

Tak rozhodla jsem se konečně napsat článek na téma týdne.
Co bych řekla k Halloweenu. Neslavím ho a ani neznám nikoho, kdo by to dělal. Pro mě je Halloween americký svátek, který se snaží s ne moc velkým úspěchem uchytit i u nás. Při vyslovení tohoto slova se mi okamžitě vybaví velká, nevkusně oranžová a hrozně vypadající dýně, která je s tímto svátkem neodvratitelně spjata.
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
(avatary tvořeny mnou, nekopírovat!)
(pokračování v celém článku)

Layout | Miley Cyrus | 0.1

27. října 2010 v 11:24 | Taylorčinka |  Layouty || Miley Cyrus
Taylorčinka | taylorcinka.blog.czPrvní layout do katalogu. Dělala jsem ho asi před měsícem, když jsem měla náhlé nutkání otevřít Photoshop. A je s Miley Cyrus. Nevím, nemám ji ráda, ale layout se mi celkem líbí.
Balíček obsahuje i popisky do menu (které se moc nevyvedli, takže určitě je nikomu nevnucuji).
Co se pravidel týče: Nevydávat za své, nekopírovat, nic neměnit, popisky neukládat pod svým jménem. Pokud stahujete, do komentářů napište slovo STAHUJI. Pokud tam nebude, budu hodně zlá...

Třináct hodin, a co?

27. října 2010 v 11:04 | Taylorčinka |  (Ne)duchaplné Taylorčino bloumání světem...
Krásné (u mě tedy) ráno! Ano, teď jsem vstala... :) A nestydím se. 
Jsem plná elánu dělat něco na blogu, takže se tu objeví katalog. Tedy, objeví se tu asi jeden nebo dva layouty, protože víc toho nemám... Ale na tom se zapracuje. 
Nevím, co bych dál napsala, takže se jdu vrhnout na ty laye :).

Sleeping, just sleeping

26. října 2010 v 18:03 | Taylorčinka |  (Ne)duchaplné Taylorčino bloumání světem...
Ani nevíte, jak moc se mi chce spát.
Celý den je takový divný. Chvílemi na záchvaty smíchu, chvílemi naopak na záchvaty deprese. A neustále se mi zavírají oči. Nicméně, zítra jsou prázdniny! (ano, bohužel my opět jsme ti, kteří nedostali na pondělí a úterý ředitelské volno). A další (snad) dobrá zpráva, mám náladu na blog. Takže pokud se nic nezkazí, tak by se tu dnes mohl objevit katalog layoutů???? 
A jaký vy máte den??
Mimochodem, ocenila bych, kdybyste mi napsali nějaké typy na články, protože poslední dny v tomto směru nemám vůbec žádnou fantazii. Co byste na tomto blogu uvítali, čemu se mám více věnovat? Budu ráda za každý názor.
Zatím na shledanou a pěkný zbytek dne :)

One heart to break... One soul to take...

25. října 2010 v 18:54 | Taylorčinka |  Filmy a hudba
Mám tu první článek do rubriky Hudba, který bych chtěla věnovat skvělému, ale ne moc známému zpěvákovi Alexu Bandovi.
Na jeho tvorbu jsem narazila náhodou, díky seriálu Vampire Diaries, ve kterém mě velmi oslovila písnička Only One ze scény, kdy Damon vraždí čarodějku Bree. Hned na to jsem se pustila do usilovného googlování, abych zjistila, co to vlastně je za song a kdo je jeho autorem a narazila jsem na jméno Alex Band.

Only One (mimochodem, to fan video je senzačně udělané :))


rozlikněte celý článek :)

Jen o hodinu víc!

21. října 2010 v 16:47 | Taylorčinka |  (Ne)duchaplné Taylorčino bloumání světem...
Kdo vymyslel, že den má jen 24 hodin?

Po pár dnech se zase hlásím. Zdeptaná, vystresovaná, nervózní, nestíhající. Tedy nic nového. 
Zítra odjíždím na debatní turnaj - můj první v životě. Pocity? Těším se, ale zároveň se bojím. Nedokážu si představit, že se postavím před hromadu neznámých lidí a budu něco obhajovat. Mám strach, že ze sebe nedokážu vypravit ani slovo, mám strach, že nebudu vědět, co říkat... Lituji svého rozhodnutí začít debatovat, ale zároveň je debata něco, co chci dělat do konce života. Jsem schizofrenik. Vím to. Nenávidím to. 
Nevím, o čem psát. Tak asi nebudu o ničem.
Čekejte mě tu... Nevím kdy. Učitelé se spikli. O víkendu jsem na turnaji, v pondělí a úterý píšeme téměř ze všech předmětů. Nevím, kdy se to naučím. Modlím se, že ve škole nastane pandemie nějaké zákeřné nemoci a vyučování bude zrušeno. Jsem naivní, vím. Ale snít snad můžu, ne?


Nechuť největší

16. října 2010 v 21:07 | Taylorčinka |  (Ne)duchaplné Taylorčino bloumání světem...
Pěkný večer přeji.
Jsem znechucená. Asi před hodinou jsem se přiřítila z brigády (NIKDY nechtějte pracovat v obuvi). Po osm hodin jsem stála a hlídala lidi, zda nekradou. Brigáda za všechny prachy. Nuda, nuda, nuda. Bolí mě nohy. Bolí mě záda. Celý den v háji.
Přijedu si domů a kouknu na výsledky voleb. A náladu mi to rozhodně nezlepší. Naše město se začíná měnit v baštu ČSSD! Ne! Nutno říct, že já sama jsem zapřísáhlý "ODSák" a bydlím ve městě, kde tato strana vždy s přehledem vyhrávala. Nechápu, co se najednou stalo. 24 procent pro ČSSD proti 17 pro ODS. Děs. Přemýšlím o stěhování.
Nyní opět přemýšlím nad debatními tezemi. No jo, čas ubíhá neskutečně rychle! Už za šest dní první turnaj. A bohužel se spoustou věcí nemohu hnout, pěkně tvrdé oříšky na rozlousknutí... 
Přemýšlím, co pěkného bych vám ještě mohla napsat. Možná zaktualizovat informaci o katalogu layoutů. Protože ještě nemám zcela vymyšlený systém a nemám na to ani čas, odkládám to na neurčito. Počítám až někdy za 14 dní... Až bude po turnaji a já si budu moci trochu vydechnout.
Zatím se mějte a přeji krásné sny :-).


Nový layout + kupa informací

14. října 2010 v 15:45 | Taylorčinka |  Události na blogu
Dobrý den, dneska již podruhé :-).
Jak jsem slíbila, tak také plním - nastavila jsem layout a dokonce jsem udělala i menu a rubriky, které jsem původně chtěla nechat na jindy.
Co se layoutu týče: Jsem spokojená. Ačkoli se jedná o velmi jednoduchý vzhled, myslím, že se mi povedl a (i přes to, že sebechvála smrdí) jsem s ním velmi spokojená. Dále jsem nad má očekávání udělala i menu, přesně takhle jsem si to na začátku představovala a s velkým podivem se mi to podařilo i zrealizovat. Z layoutu chybí už jen pozadí do komentářů, které chci udělat, nicméně toto je práce na pár minut a není to zas až tak podstatné :-).
Budu moc ráda, když mi napíšete Vaše názory na lay - jak chválu, tak i kritiku!
Theme designed by Taylorčinka || taylorcinka.blog.cz
A dále k těm informacím. Jedná se především o to, co se na blogu bude objevovat a na co se můžete těšit, něco jsem už nakousla v předchozích článcích.
Časem se tedy můžete těšit na tyto rubriky:
  • Deníček, moje názory: Tyto rubriky mám již založené a jsou připraveny plnit svou funkci. První z nich - deníček - bude taková ta klasická rubrika, do které se budu vykecávat, psát, co jsem jaký den zažila, kdy tu budu a kdy ne... Myslím, že není potřeba k tomu psát více. Druhou rubriku budou tvořit články, ve kterých Vám budu sdělovat své názory na určitá témata - od blogu po chilskou zahraniční politiku.
  • Téma týdne - ano, zkusím občas něco napsat... Neslibuji, že to dodržím.
  • Filmy, hudba - tyto rubriky nemám ještě založené, protože stále přemýšlím nad tím, jak to provedu. Ale chtěla bych, aby to bylo místo, kam bych psala své nejrůznější názory na filmy a hudbu - kritiku, herce, zpěváky, co mě zaujalo,...
  • Katalog layoutů - grafice se i nadále věnuji a proto ji tady budu publikovat. Layouty, které zde na blogu byly, jsem smazala, protože to byly šílené kousky a postupně sem budu dodávat nové. Dva z nich už mám hotové, pouze se pustit do "výroby" rozcestníků katalogu, rozmyslet si, jak si layouty budete stahovat, atd.
A ještě jedna poslední věc. Dneska jsem si četla komentáře u článku, ve kterém jsem sdělovala, že končím. Ano, teprve dnes. V okamžiku, kdy jsem s blogem skončila, jsem už na něj nevkročila - z mnoha důvodů. Nechtěla jsem to pokoušet, nechtěla jsem číst rozlučkové komentáře, protože bych svého rozhodnutí musela litovat. Nicméně, dneska jsem do nich zabrousila. Chtěla bych Vám všem, co jste to napsali, poděkovat. Opravdu si vážím toho, co jste napsali a doufám, že jsem Vám svým návratem alespoň trochu udělala radost. Hodně z Vás byla mými AFF, ale se sami můžete dočíst na layoutu, rozhodla jsem se, že affiliates již nechci. To ale neznamená, že s Vašimi blogy končím, naopak, teď když jsem zpátky je budu navštěvovat a komentovat pravidelně!

Dámy a pánové, naše afirmativní strana jednoznačně zastává stanovisko...

14. října 2010 v 12:03 | Taylorčinka |  (Ne)duchaplné Taylorčino bloumání světem...
Krásné čtvrteční dopoledne.
Ano, jsem to já, jak jsem již psala včera, opravdu se sem vracím. Teď píšu z informatiky a píšu proto, že se s Vámi chci podělit o pár nepodstatných myšlenek.
Pokud tohle čte člověk, který se stejně jako já věnuje debatě, jistě mu dojde, kam mířím. Ale předpokládám, že spíše ne. Tak na vysvětlenou: Před měsícem jsem se pustila do debatování, činnosti, kterou jsem u jiných vždy obdivovala a přála si ji umět. Teď jsem se konečně odhodlala a k jednomu takovému týmu se připadala. A příští víkend mě čeká můj první debatní turnaj. No co vám mám povídat, nervozita se stupňuje a nároky na čas jsou stále větší a větší. Ale říká se těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Snad to tak bude :-).
Takže následující dny budou pro mě poněkud hektické. Ale jak jsem již řekla včera, blog již nebudu brát jako jednu ze svých hlavních priorit, ale budu mu věnovat přesně tolik času, kolik budu chtít a hlavně kolik mi na něj vystačí. Snad pochopíte, že mnohdy ho nebude mnoho.
Nicméně i přesto bych dneska ráda nastavila layout (pokud se během nastavování nezblázním). Mám připravený jeden takový obyčejný, ale snad se bude líbit. Také bych se měla vrhnout do rubrik (včera jsem všechny, co tu zbyly z mé předchozí éry, smazala), ale to neslibuji, že dneska zvládnu.

No tak to je vše. Jdu se věnovat tabulkovým editorům (brrr, opravdu umím pracovat s Excelem!). A odpoledne bych tu měla být. Alespoň na chvíli. Pokud se opět neobjeví deprese, nechuť cokoli dělat a nutná potřeba prospat celé odpoledne.


Jednou v roce na vánoce... nevšímejte si mě.... chci jen říct, že se vracím...

13. října 2010 v 20:17 | Taylorčinka |  Události na blogu
Názory se mění. A u mě velmi často.
Bez blogu jsem vydržela bezmála dva měsíce. Byly to dva, no řekněme, divné měsíce. Ani ne kvůli tomu, že bych se nudila, neměla co dělat, ale spíš kvůli jednomu horšímu období. Ale to tu nebudu piplat.
Už v polovině září jsem si začala myslet na nový blog, zcela autorský. Dokonce jsem si ho i založila, vytvořila layout a napsala dva články. A tím to končilo. Uvědomila jsem si, že pokud chci znovu blogovat, musí to být tady. Taylorcinka.blog.cz je moje dítě, které jsem vypiplala z ničeho. Zažila jsem tu krásné časy. Vím, že to samé bych dokázala udělat i s úplně novým blogem. Jde o to, že ale nechci. Nechce se mi trápit s propagací, návštěvností, když můžu být tady, kde mě znáte.
Ale jisté změny budou. A budou velké.
Přemýšlím, jak začít.

Už když jsem z tohoto blogu odcházela, jsem věděla, že nechci mít blog o žádné celebritě. Pohrávala jsem si s myšlenkami na grafický blog, ale i z tohoto po čase sešlo. Jednoduše, grafika je fajn, ale času je málo. A poté mi to došlo. Proč bych se měla trápit na blogu s jasně daným tématem, když můžu mít plně autorský blog, na kterém budu blogovat o svém (depresivním) životě, názorech a čas od času sem přidat grafiku?
Tak toto tady teď bude. Já, grafika, já, já, já. A zase já. 

Vracím se sem s tím, že nechci veškerý čas zabíjet na blogu. Blog prostě pro mě už nebude tím, co býval, nebudu ho brát jako povinnost, ale jako něco, kde se můžu vypsat. Je tedy možné, že se měsíc neukážu, ale pak se tady nové články budou objevovat každou hodinu. Záleží na mé náladě.

A poslední věc, layout. Zatím tu bude černo. Nevím, kdy něco vytvořím. Máte-li s tím problém, vyřešte si ho.
A také přestávám být hodná. Poslední dny naprosto změnily můj pohled na svět a já si (konečně) uvědomila, jak naivní a až moc ochotná (čtěte: nechala jsem se dost často využívat) byla. Změnila jsem se. Umím být protivná. A nebojím se protivná být. Připravte se na to.