Prosinec 2010

Leaving :-)

23. prosince 2010 v 12:43 | Taylorčinka |  (Ne)duchaplné Taylorčino bloumání světem...
Krásný den...
Za pár minut odjíždím na Vánoce, takže vám chci jen krátce popřát, abyste si svátky užili a pod stromečkem našli vše, co jste si přáli. 
Takže šťastné a veselé! :)

GLEE!

20. prosince 2010 v 17:39 | Taylorčinka |  Filmy a hudba
Dobrý podvečer :)
V tomto článku bych vám chtěla představit americký seriál GLEE, na který jsem náhodou o víkendu narazila a který jsem si totálně zamilovala. Mám za sebou již sedm epizod a nemůžu si ho vynachválit.
Dějem je Glee typický americký seriál o středoškolácích rozvrstvených do různých společenských vrstev a zápasících mezi sebou o úspěch a uznání. Ale oproti těm (mnohdy i trapný) pokusům amerických scénáristů splodit něco vtipného, se Glee liší jednou věcí. A to zpěvem.
Příběh seriálů není složití - školní sbor zápasí o úspěch s roztleskávačkami. Nicméně důležitý je fakt, že se zpívá. A ne jen tak ledajace. Celý seriál je proset cover verzemi těch nejslavnějších písniček a já musím říct, že mnohdy jsou lepší jak samotné originály. Neviděla jsem všechny díly, ale ze soundtracku, který obehrávám stále a stále dokola, vím, že v seriálu zazní i např. hity od Lady Gagy - Bad Romance, Telephone nebo Poker Face.
Nebudu už moc dlouho psát, pouze připojím několik videí, které mě naprosto dostala....

KEEP HOLDING ON
Písnička původně od Avril Lavigne, která zazněla ve filmu Eragon...


MERCY
Písnička od zpěvačky Duffy, kterou neuvěřitelně miluju. A toto podání mi přijde tak jiné, že nejde nemilovat :) (mimochodem, cítíte ten chachový rytmus?? :D - miluju cha chu :D)


HALO - WALKING ON SUNSHINE
A poslední video - mix písničky Halo od Beyoncé (v rockovější formě) s písní Walking on sunshine.


Na závěr se nemohu nezeptat: ZNÁTE GLEE? SLEDUJETE TENTO SERIÁL? CO SI O NĚM MYSLÍTE? Moc se těším na vaše názory! :)

Co si přeji k Vánocům? Ježíška.

19. prosince 2010 v 15:33 | Taylorčinka |  Téma týdne
On je dnes čtvrtý advent?

Kdybych minulých několik týdnů nebyla obklopena vánočními reklamami, výlohami oblepenými letáky lákajících na slevy a neustálými hesly ve smyslu "Vánoce již za sto dní", tento fakt bych vůbec nezaznamenala. Nemám vánoční náladu, na Vánoce se netěším a nepředpokládám, že bych se těšit začala. 

Kde se to ve mě bere?

Tak zaprvé. Vánoce jsou (nebo spíše měli by být) svátky klidu. Čas, který člověk stráví se svými nejbližšími. Ale dá se to opravdu o Vánocích říct?
Můj názor: ne.
Vánoce jsou podle mě komerční svátek, kterým obchodníci začínají strašit již od půlky srpna. Je to svátek, který se stává čím dál tím víc američtějším. Nic proti Americe, mám ji ráda, ale vás neštvou ty věčně blikající světýlka, hračky křičící Merry Christmas a všude přítomní Santa Clausové? A kde je Ježíšek? Kde jsou jestličky? A na Tři krále se již také zapomnělo?

Nevím (a nechápu), proč jsou Vánoce o stresu. Lidé běhají sem a tam ve snaze nakoupit co nejvíc dárků. Vše je uspěchané, vystresované z vánočního úklidu a příprav. Rodiče se snaží ještě více uspokojit potřeby svých rozmazlených dětí, kteří si do dopisu Ježíškovi napsali milion přání, které by v případě nesplnění mohly Vánoce proměnit ve svátky pláče, hádek a výčitek. 
Nejsem křesťan, ale myslím, že základní myšlenka Vánoce je pohřbena kdesi hluboko pod zemí. Vánoce by měli oslavovat narození Ježíše Krista. Oslavují ho? Opět záporná odpověď, ne. Na tuto událost si v dnešní době vzpomene jen málo lidí. A je to škoda. Nebyli by Vánoce tisíckrát hezčí, kdyby se na ten spěch zapomnělo, shánění dárků nebylo to nejpodstatnější a Vánocům se opět navrátil jejich původní ráz nejkrásnějších svátků v roce?
Zkusme se nad tím zamyslet.
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
obrázek vygooglován + moje úprava :)

Layout | Emma Watson | 0.2

17. prosince 2010 v 11:57 | Taylorčinka |  Layouty || Emma Watson
Nějak mě ta Emma Watson chytla, protože přináším již druhý layout s ní. Tentokrát zavzpomínáme trochu na starší časy, protože Emma je na fotkách ještě s krásnými dlouhými vlasy (po kterých se mi dost stýská). 

Opět platí stejná pravidla: Nevydávat za své, odkazovat, nic neměnit a při stahování do komentářů napsat slovo STAHUJI.

Theme designed by Taylorčinka || taylorcinka.blog.cz


>>> STAHUJ

Za sedmero horami žila Červená Karkulka

17. prosince 2010 v 11:08 | Taylorčinka |  (Ne)duchaplné Taylorčino bloumání světem...
Opravdu nechápu, na co ty titulky jsou... :-)

Takže, přeji vám dobré ráno. S radostí mohu říct, že nastaly dny klidu. Žádné písemky. Žádné soutěže. Prostě, již téměř prázdniny. Dneska moje třída jela na exkurzi, tak jsem si hodila marod. :-). Ráno jsem zkusila upatlat nějaký layout (neúspěšně), nicméně celkem mě to bavilo, tak se možná do něčeho ještě pustím. 

O víkendu určitě čekejte nějaké záživnější články - chystám jeden na téma hudba, dále vás potom seznámím s mými oblíbenými seriály a třeba mě ještě něco napadne. Teď si jdu sníst čokoládu, otevřít znova photoshop a zkusit ještě něco vyrobit.

Mimochodem, němčina dopadla skvěle, příprava se vyplatila a já se těším na stres před okresním kolem :).
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
vyrobeno mnou... kopírujte jen se zdrojem!!! :-)Ne.

14. prosince 2010 v 15:37 | Taylorčinka |  (Ne)duchaplné Taylorčino bloumání světem...
Nebudu upadat do deprese.
Nebudu se nervovat a stresovat.
Nezhroutím se a nebudu celé odpoledne brečet.

Den pod psa. Nestíhám, nic se mi nechce. Nemám náladu. Jsem v depresi, chce se mi brečet a musím se naučit tu pitomou němčinu.

Nějaký dobrovolník, co by mě zavraždil a konečně mi dopřál trochu klidu???


Deutsch sieht manchmal so sympatisch aus, aber dann...

13. prosince 2010 v 17:47 | Taylorčinka |  (Ne)duchaplné Taylorčino bloumání světem...
Ja, ich vorbereite mich für Deutschwettbewerb... :'( Und es ist sehr langweilig.

Dobře, přepněme do češtiny. Člověk by řekl, že když už jste se jednou narodili s talentem na jazyky, tak vám věci jako příprava na NJ olympiádu půjdou samy. Hm. Buď tedy nejsem ten jazykově talentovaný člověk, za kterého jsem se až dosud považovala, nebo jsou ta témata opravdu těžká. Když jsem s tím dneska po příchodu ze školy začala, říkala jsem si, že mi to zabere necelou hodinku, zítra to ještě projedu a ve středu na soutěži veškeré konkurenci vytřu zrak. A ono ne. Za dvě hodiny jsem zpracovala jedno téma (z osmi), toto téma se hemží slovíčky, které jsem posbírala kdesi ve slovníku a umět o tom mluvit? Ani náhodou.
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz

No, toto je důvod, proč tu dneska asi nic moc (spíš tedy to nic) nepřibude. Chtěla bych všem poděkovat za názory v v předchozím článku, věřte, zvažuji všechny. Vyjadřovat se můžete i nadále - buď sem, nebo na zmíněném odkaze, otázka zůstává stejná, jaký typ článků byste zde na blogu uvítali? Musím říct, že již pár nápadů mám, takže až bude trochu volněji (což by mělo nastat s odbytím čtvrteční půlnoci) začnu s realizací.

A jinak jaký vy máte dneska den? Také vás ve škole tak dusí, nebo máte klidnější předvánoční období?
Nápady? :)

12. prosince 2010 v 15:55 | Taylorčinka |  Události na blogu
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
Dobré odpoledne, dnes již podruhé.
V tomto článku se s k vám obracím o pomoc. Přemýšlela jsem, čím bych na blog mohla přispívat, aby to pořád nebylo jen o tom, co si myslím a co dělám. Takže vás chci požádat, abyste mi pomohli.

Napište prosím do komentářů, co byste zde na blogu chtěli mít. Jaké články by vás zajímaly, čemu bych se měla více věnovat.

Budu moc ráda za každý komentář.

Je to temné, je to akční, je to brutální a je to hodně dokonalé. Seznamte se - Harry Potter

12. prosince 2010 v 12:09 | Taylorčinka |  Filmy a hudba
Je toho hodně - čím začít?
Včera jsem se konečně dostala do kina, abych viděla nejnovějšího Harryho Pottera. Šla jsem tam s velkým očekáváním, protože na tento film jsem se těšila neuvěřitelně dlouhou dobu. A vůbec nic mě nezklamalo, ba naopak. Myslím, že je to asi nejpovedenější Pottřík ze všech.
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
pokračování v celém článku - upozorňuji, že chvílemi mohu být trošku spoilerní :)

Layout | Emma Watson | 0.1

11. prosince 2010 v 10:12 | Taylorčinka |  Layouty || Emma Watson
Krásné dobré ráno :-).
Měla jsem jakési kreativní ráno, protože mě osvítil nápad na layout. Je s Emmou Watson a musím říct, že se mi i celkem líbí. Je laděn to jemných hnědých barev, použila jsem fotky z photoshootu od Marie Claire (zdroj obrázků) a vyrobila jsem k němu i několik popisků do menu.
Jinak dneska mě tu rozhodně nečekejte, protože jedu udělat útok na několik nákupních center a konečně dokoupit dárky k vánocům. Při této příležitosti skočím i do kina, využiji akce Filmania (lístek za 50 Kč - juchůůů :D ) a zajdu si na nejnovějšího Harryho Pottera (ano, i proto layout s Emmou), kterého jsem neměla ještě šanci vidět. Určitě vám dojmy z filmu ještě napíšu...
Ale tak teď už ten layout:

Theme designed by Taylorčinka || taylorcinka.blog.cz

>>> Stahuj

Dodržujte prosím pravidla (nemažte copyright, odkazujte na mě, nic neměňte - no však to znáte :D ). V případě, že si layout stáhnete, napište do komentářů slovo STAHUJI. Objevím-li někde lay bez toho, aniž byste napsali do komentářů, ukoušu vám všechny prsty a věřte - mám hodně tupé zuby, takže by to bylo hodně bolestivé!

Článek na téma: Můj vzor

9. prosince 2010 v 12:03 | Taylorčinka |  Téma týdne
Ha. Pěkné téma. Takže bye bye informatiko a Excele, ahoj blogu a editore článků.

Můj vzor. Odpověď na otázku, kdo je mým vzorem, se u mě mění věkem. Když jsem byla malá, obdivovala jsem Dádu Patrasovou (ano, je to tak, nesmějte se mi - její chytlavý text "Chytila jsem na pasece žížalu, to proto že utíkala pomalu", mě uváděl do extáze). Toto se v pubertě změnilo na nepřeberné množství herců, hereček, zpěváků,... Však to znáte. Můj názor se měnil téměř každou minutu, pokaždé, když jsem viděla někoho hezkého, nebo zajímavého, již jsem si lepila jeho plakát na stěnu.

Z této doby zůstalo jen pár lidí, kteří se asi jen tak nezmění. Jmenovitě: Robert Pattinson, Kristen Stewart, Leonardo di Caprio, Josh Hartnett, Beyoncé a Delta Goodram. Tyto lidi mám ráda pro to co dokázali a co dělají a samozřejmě i pro jejich vzhled.
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
Zhruba před rokem se k mým vzorům začali přidávat lidi i z jiných sfér - politiky, finančníctví, práv. Souvisí to s tím, jak rostl můj zájem o součastné znění a podobné věci. Přivedlo mě to k názoru, že i člověk, který v dětství nemá tak velké zázemí a nemá možnost studovat na tak dobré škole (i když by na ni měl), má možnost něco ve světě ovlivnit a prosadit se. Mnoho lidí jsem začala mít ráda za jejich názory a za to, jak vystupují navenek a za to, co pro novodobou společnost dělají.

V současnosti mezi mé největší vzory rozhodně patří politik Barack Obama. Věnuji mu pár řádků. Ačkoli mu bylo již odmalička poskytnuto skvělé vzdělání a navštěvoval jedny z nejprestižnějších škol (kterým se, buďme upřímní, někdy nevěnoval tak, jak by asi měl), jeho pozice byla stížená tím, že je afroameričan. V době jeho mládí byla Amerika plná segregace a rasových předsudků. Nicméně on touto dobou dokázal projít, vytvořil si v ní názory, které nyní značně ovlivňují jeho politickou filozofii a jednání, a také vystudoval práva na jedné z nejprestižnějších právnických fakult - na Harvardu. V okamžiku, kdy začal rozvíjet svou politickou kariéru, se setkal s nejrůznějšími předsudky, ale i přes to se dokázal prosadit - stal se nejdřív americkým senátorem a následně prezidentem.
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
Nechci se příliš věnovat politice, protože je mi jasné, že to většinu z vás nezajímá, ale B.Obamu jsem zmínit musela. Už se dále nebudu rozepisovat, ale opět položím tradiční otázku na závěr, která bude velmi jednoduchá:

Koho máte za vzor vy?

Four in the morning. Crazy and beautiful.

9. prosince 2010 v 6:50 | Taylorčinka |  (Ne)duchaplné Taylorčino bloumání světem...
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz

Přeji krásné ráno :).
Já dneska vstávala ve čtyři, protože se na mě nahrnula kupa školních povinností, které jsem včera nestačila zvládnout. Vražedný čas, ale zároveň je na tom něco pěkného. Zvláštní pocit popíjet takhle brzo ráno kávu, číst si u toho zápisky ke křížovým výpravám a vědět, že většina republiky ještě pospává. 

Jinak co mě dneska čeká: Škola bude poměrně krátká (ale o to dvakrát hrozná) a potom přijdu domů a čeká mě jen učení a učení a učení... :( Ale tím, že bych vše zvládla dneska bych toho nemusela mít tolik o víkendu, plánuji nákupy vánočních dárků a už vidím, jak budu mít na školu náladu. 

Takže, jdu se vydat vstříc té hnusné bílé břečce, která je na chodníku... Nemám ráda sníh. A nemám ráda sníh v kapalné formě - brrr... :)

Jo a děkuji za komentáře k layoutu - moc mě potěšily :).Signatura je mé výroby - copy only with source!
Zdroj obrázku pro její výrobu: http://robertpattinsonfan.blog.cz/ - děkuji! :)

Sliby se maj plnit o vánocích

8. prosince 2010 v 19:59 | Taylorčinka |  Události na blogu
Theme designed by Taylorčinka || taylorcinka.blog.cz
I já jsem podlehla atmosféře vánoc a nedokázala si odpustit vánoční layout.
Je jednoduchý, ale líbí se mi. Po dlouhé době se mi podařilo udělat prolínání obrázků podle mých přestav. Myslím (a doufám, že vy můj názor sdílíte), že layout není ani moc přeplácaný, kýčovitý a nepovedený.
Budu moc ráda za každý komentář k layoutu - jak pozitivní, tak ten s konstruktivní kritikou.


Why can I be so stupid?

8. prosince 2010 v 17:05 | Taylorčinka |  (Ne)duchaplné Taylorčino bloumání světem...
Důvod, proč jsem se vám tak dlouho neozvala, je prostý. Smazala jsem si celý operační systém z počítače a vzhledem k tomu, že mi slovo zálohování nic neříká, ztratila také všechny složky, soubory, zkrátka všechno. O programech nemluvě. A po této nešťastné události jsem počítač zavrhla a odsoudila k věčnému vypnutí. Až do dneška.
Nějak jsem měla potřebu vrátit se k blogu. Nebudu se omlouvat za svou nepřítomnost. Pouze chci říct, že jsem poslední dobou nějak ztratila náladu na grafiku a prosím, neuhánějte mě o layouty. Nebudete vyslyšeni. Pokud nějaký udělám, dám ho sem. Pokud ne, nic tu nebude. Pokud mě chcete naštvat, požadujte aktualizaci grafiky 24 hodin denně.

Jsem "milá" a vím to. Ale poslední dny nějak necítím potřebu zářit jako sluníčko a šířit dobro do světla. Naopak jsem protivná, naštvaná i na to, co neexistuje a snadno se rozčílím. Asi nějaké onemocnění nervové soustavy. A bohužel pro vás, prášky a antibiotika přestaly zabírat.

Tak to by mohlo být tak všechno, nemyslíte?

A ještě jedna otázka pro vás, v tento předvánoční čas. Jak se těšíte na vánoce? Máte nakoupené dárky? Co chcete dostat od Ježíška? A jste vůbec pro-Ježíškovsky zaměřeni, nebo uznáváte Santu Clause a podobné odpornosti přicházející z Ameriky?