Únor 2011

Když je času málo...

20. února 2011 v 17:51 | Taylorčinka |  (Ne)duchaplné Taylorčino bloumání světem...
Potřebovala bych, aby měl den alespoň o deset hodin víc a týden víkend byl dvakrát tak dlouhý.
Učitelé se zbláznily. Doléhá na mě tíha mých mimoškolních aktivit, kterých je požehnaně. Mé depresivní období začalo, střídá se s únavou a já mám pocit, že to za nic na světě nemůžu zvládnout.
Tento týden mě tu určitě nečekejte. Budu doufat, že na lepší časy se zajiskří příští pondělí (musí, jinak za sebe neručím).
A moc chci poděkovat všem, kteří chválí moje layouty nebo si píšou o laye na objednávku. Věřte, mám z toho ohromnou radost a pokusím se vašim přáním vyhovět. Ale opravdu, teď nestíhám, tak mějte trpělivost.

Mimochodem, prokáže mi někdo tu laskavost a udělá něco opravdu ošklivého našemu chemikáři? :).

Zatím se mějte!!! :).
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz

I don't like Justin Bieber, but I think Glee might change that a little...

13. února 2011 v 20:53 | Taylorčinka |  (Ne)duchaplné Taylorčino bloumání světem...
Titulek jsem si vypůjčila z jednoho komentáře na youtube. A řekla bych, že sedí. 
Před chvílí jsem se vrátila z prázdnin. Koho by zajímalo, kde jsem byla, strávila jsem několik dnů v takovém malém úžasném městečku za Libercem a opravdu jsem si to užila...
Ale nyní, proč píšu tenhle článek. Objevily se písničky k nové epizodě Glee (zase otravuji, vím) a mezi nimi jsou i dva hity od pana Biebera. No... Co k tomu dodat, Biebera nemám ráda, ale Glee by to mohla trochu změnit.

Jinak, na prázdniny jsem si (opravdu chytře) nezvala žádné učení. Sakra. Bohužel. A bohužel těch několik dnů mé nepřítomnosti na schůzkách s učením se projevilo a já zjistila, že nestíhám. Damit. Takže jakmile toto doťukám, odcházím se věnovat němčině, francouzštině a češtině. Hate it.
Every happy-ending is just a new beginning. Tak tahle větička mě zaujala v posledním díle Gossip Girl. Řekla bych, že je na tom i něco pravdivého. Skončí-li něco šťastně, začne tím nové období vašeho života, období které sebou přinese spoustu změn, ale i dobrého. Do chvíle, než se zase něco zkazí (já vím, tedy nevím, proč i do úvahy o štěstí musím vnést dávku svého pesimismu). 
Tak to je asi všechno. Jdu si "užívat" s češtinou, za poslechu soundtracku k Glee... ("...Oh baby, baby, baby, I thought you'll always be mine...")
Mějte se! :)

Odjíždím užívat si prázdnin...

10. února 2011 v 14:09 | Taylorčinka |  (Ne)duchaplné Taylorčino bloumání světem...
...yep. A vrátím se až v neděli.
Tudíž se s vámi na několik dnů loučím. Máte radost? :-).
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
...sice nám od dob Titanicu malinko zestárl, ale i tak patří k mým nejoblíbenějším hercům...

Silly love songs.

9. února 2011 v 17:22 | Taylorčinka |  Filmy a hudba
Theme designed by Taylorčinka || taylorcinka.blog.cz
Zabijte mě. Protože tohle už je nenormální...
Jak už jste si možná domysleli, dokoukala jsem nový díl Glee, Silly love songs. A opět se nacházím ve své Glee-Kurt-Chris-ovské náladičce. A opět se ukázalo, jak jsem v posledních dnech nervově a psychicky nevyrovnaná. Ano, budu upřímná, tak trochu jsem to prořvala. Přemýšlím, co se to se mnou v posledních dnech děje? Že by těhotenské hormony?
Takže (překvapivě) mě vykolejil Kurt. Jak jinak. Teď mě napadá, že bych mohla vydat takové menší upozornění...

BUDU SPOILERNÍ!: Pokud jste ještě neviděli nový díl, neklikejte na celý článek a nečtěte dále!

My favourite serials

9. února 2011 v 9:02 | Taylorčinka |  Filmy a hudba
Uvědomila jsem si, že se tady hodně zmiňuji o tom, že se těším na nové epizody mých oblíbených seriálů, ale zatím jsem vám své oblíbené seriály vůbec nepředstavila...

Začnu konstatováním, že mám opravdu hodně oblíbených seriálů. Některé stále běží, jiné již skočily, některé jsou již pravěkou minulostí. Nebudu se tady rozepisovat o všech, protože by to tenhle textový editor zjevně nepobral a navíc by to stejně jenom nečetl, stejně jako se nebudu moc patlat v ději (ono by to někdy ani moc dobře nešlo, vezmeme-li v potaz, kolik sérií takový jeden seriál může i mít). Takže, jste-li připraveni na mé seriálové blábolení, rozklikněte celý článek...


Oh, serious? (Vampires Suck).

8. února 2011 v 19:10 | Taylorčinka |  Filmy a hudba
Já vím, píšu sem každou blbost. Ale nevadí.
Pokud jste fanouškem Twilight, určitě jste již slyšely o parodii Vampires Suck. V tomhle článku se nechci vyjadřovat přímo k ní, ale spíše k tomu, na co jsem asi před minutkou narazila. Ale dejme tomuto článku nějakou formu a začněme od začátku.

V čem se Vampires Suck liší od jiných Twilight parodií? Především to dotáhla trochu dál, než ty zbylé. Není to dvěma zhulenci, kteří se navzájem trumfují v počtu vulgarismů, přemluvený film (pardon, ale parodie typu Henry Proper a Pár Pařmenů se mého srdce opravdu nedotkli). Vampires Suck je přetočené Twilight a New Moon, upravené, pozměněné, zahrané opravdovými herci (nebo lidmi, kteří herci být chtějí, nevím, jak tuto skupinu lidí pojmenovat). Mimojiné vyšlo i na DVD, mělo svůj vlastní trailer.
Můj názor: Nebudu psát, jak je to kdovíjak špatné, pravdou je, že pokud se přenesete přes určitou absurditu a zapomenete na to, že jste ten šílený Twilight fanoušek, máte občas šanci se zasmát. Vtipné scény v tomto filmu rozhodně jsou, na druhou stranu ovšem musíme říct, že chvílemi je to přehnané, např. scéna, ve které se má Edward vyspat s Bellou (promiňte, ale v této oblasti jsem hodně konzervativní a toto mi přišlo akorát nechutné). Takže je to tak půl na půl, dobře možná šedesát na čtyřicet ve prospěch absurdity. Tak či tak, dá se to a když nic jiného, chvílemi je v tom cítit alespoň nápad.

Ale proč jsem vůbec tento článek začala psát. Před chvílí jsme na jednom blogu narazila na český název. Dřív, než vám ho prozradím, chci říct, že jsem zapřísáhlý odpůrce českého dabingu a názvů filmů přeložených (většinou mizerně) do češtiny. Jednoduše si v tomto směru myslím, že nikdy to nemůže být lepší než původní verze a film většinou český dabing zkazí (samozřejmě, jsou zde vyjímky). Myslím, že se mnou v tomto směru nemusíte ani být naladěni na stejnou vlnu, protože ten název je opravdu hloupý, a dobře, už ho napíšu. "TUPÍŘI".
Asi chápu, kam ten název míří, protože se tu bavíme o parodii na upíry a vlkodlaky. Má ukázat, že upíři jsou tupci (možná negelovaní, natupírovaní tupci) a udělat si z nich srandu. Fajn, proč ne. Ale tohle slovo se mi prostě příčí a jde mi proti srsti.

Už se tu nebudu moc dlouho rozepisovat. Na závěr přikládám trailer na Vampires Suck a malé upozornění: Zarputilý Twilight fanoušci, kteří nesnesou, když si někdo dělá legraci z jejich milovaného filmu, by rozhodně neměli klikat na play...


Opět budu otravovat, Glee...

8. února 2011 v 14:22 | Taylorčinka |  (Ne)duchaplné Taylorčino bloumání světem...
Já vím, že poslední dobou tady slovo Glee skloňuji až neobyčejně často. Ale jednoduše nemůžu za to, že je to tak dokonalý a že mě to takhle dostalo. 
Prohlížela jsem si na youtube nějaká videa a toto mě naprosto dostalo. Chris Cofler dostává Golden Globes. Možná mám dneska zase nějakou divnou sentimentální náladu, ale naprosto mě to vykolejilo. Nemůžu z toho, jak je překvapený, z jeho výrazu. Ale rozhodně si to zaslouží, kdo jiný? :)


A navíc to vyhlašuje Leighton Meester. Dokonalý šaty... :)
A v Glee tématu pokračuji i nadále. Dneska ráno jsem konečně koukla na nový díl - Sue Sylvester Show. Chvílemi to bylo tak hloupý a pitomý, že jsem se tomu jednoduše musela smát. Akorát mě mrzí, že poslední dobou ubývá Kurta (já ho jednoduše miluju). Ale nevadí, očekávám, že se to brzo změní :).

Defying Gravity... jeho hlas :).


Teď mě napadlo, že se možná chovám jako nějaká nervově nevyrovnaná puberťačka. Tak snad mi to pro jednou odpustíte. 
Mimochodem, koukáte na Glee?

Aby toho nebylo málo.

5. února 2011 v 20:49 | Taylorčinka |  (Ne)duchaplné Taylorčino bloumání světem...
Jsem nemocná. Dlouho jsem už neměla takový šílený kašel, jako teď. Kašlání mě bolí, nemám chuť nic dělat, chce se mi jenom spát. Tak snad mě omluvíte. Budu doufat, že se to zlepší a já to tady vrátím zpátky do normálu.
Jinak, teď koukám na Habermannův mlýn. No.. Co říct? Asi se v noci budu bát. Ačkoli mám tyhle válečný filmy celkem ráda, zároveň se jich strašně bojím. Ti Němci v těch jejich uniformách nahánějí strach i takhle přes obrazovku... Brrr. Nedovedu si představit, že bych v té době žila. Jenom strach, násilí, pronásledování, nedůvěra. Nikdo si nečím a nikým nemohl být jistý. Obdivuji ty lidi, kteří s tím dokázali bojovat, postavit se tomu, i přesto, že věděli, že mohou umřít.
No. Já vím, zase troška mých filozofických řečí, které jsem na začátku neměla ani v úmyslu napsat.
Teď přemýšlím, že bych tento článek uvodila nějakým tím avatarem, ale vzhledem k tomu, o čem jsem psala, by to nebylo asi vhodné... Takže nic. Ale přikládám trailer:

Zatím se mějte. Doufám, že jste na tom se zdravím lépe než já a že se vám chřipková sezóna a viry chřipce podobné úspěšně vyhnou.

So. What now?

3. února 2011 v 8:48 | Taylorčinka |  Filmy a hudba
Moje lenost je neuvěřitelná. Nejsem schopna sem nic přidat, nejsem schopna otevřít photoshop, poslední dny je to se mnou na zabití. Ještě že dneska nemusím do školy... Dnešek vidím jako den, který strávím u seriálů (yep, nový díl Gossip Girl a Hellcats).

---addiction to Glee... gets bigger and bigger. NEW SONG!! :) Thriller/Heads Will Roll.


Tak to pro zatím vše. Možná během dneška zkusím něco spatlat, takže se (ne)těšte :)