My favourite serials

9. února 2011 v 9:02 | Taylorčinka |  Filmy a hudba
Uvědomila jsem si, že se tady hodně zmiňuji o tom, že se těším na nové epizody mých oblíbených seriálů, ale zatím jsem vám své oblíbené seriály vůbec nepředstavila...

Začnu konstatováním, že mám opravdu hodně oblíbených seriálů. Některé stále běží, jiné již skočily, některé jsou již pravěkou minulostí. Nebudu se tady rozepisovat o všech, protože by to tenhle textový editor zjevně nepobral a navíc by to stejně jenom nečetl, stejně jako se nebudu moc patlat v ději (ono by to někdy ani moc dobře nešlo, vezmeme-li v potaz, kolik sérií takový jeden seriál může i mít). Takže, jste-li připraveni na mé seriálové blábolení, rozklikněte celý článek...


ČESKÉ SERIÁLY
Začněme naší domácí tvorbou. Nemohu říct, že bych české seriály kdovíjak milovala. Zároveň se ale neztožňuji s těmi, kteří říkají, že jsou úplně nanic.
Začnu jednou klasikou, na kterou bych mohla koukat pořád (dobře, možná trochu přehnané slovo).
Mým hodně oblíbeným seriálem je Nemocnice na kraji města. Rozumím tomu, že se mi za to většina z vás vysměje, ale už je to tak. Není to nekonečný seriál, má hlavu a patu, nemocniční děj (což mě baví), zasmějete se u něj. Proto mi udělalo radost, když se ČT1 rozhodla, že ho od ledna znova uvede na televizní obrazovky. 
K současným českým seriálům: Kdysi jsem sledovala Ulici. Bohužel s tím, jak se počet epizod překulil přes první tisícovku, můj zájem o Ulici opadl. Ze začátku jsem ji měla ráda, na českých obrazovkách podobný seriál chyběl, ale v poslední době si myslím, že tvůrci se snaží dosáhnout jen nějakého čísla, které bude vyjadřovat počet epizod a zbytečně to natahují, vymýšlejí nesmyslné zápletky a celkově už to nemá takovou tu šťávu, jakou to mělo na začátku.
K Ordinaci. Sledovala jsem ji jeden půlrok, po něm jsem se k ní už ani nevrátila, ani mi nechybí. Průměrný český seriál, ovšem i tady platí to, co jsem psala o Ulici. Vše se zbytečně natahuje. Myslím, že v případě českých seriálů by se heslo "v nejlepším se má skončit" mělo uplatňovat hned dvojnásobně.
K poslednímu českému seriálu, Vyprávěj. Začala jsem na něj koukat celkem pozdě, ale řekla bych, že v současnosti patří k nejlepším, jaký na našich obrazovkách je. Má nápad, vtip, příběh. Navíc se odehrává v dobách socialismu, které jsem sama nezažila, ale historie této doby mě zajímá, takže další plus. Nevím, co bych mu vytkla, až na tu šílenou úvodní znělku. "Ó Evo, nebudu ti lhát, asi tě mám rád." Ona ta část před refrénem není zas tak špatná, ale ten refrén? Ne.

LOST
Ztraceni. K nim mám velmi osobitý vztah.
Pamatujete, když to dávali na Nově? Vždycky jsem koukala na ukázky a říkala si, jaká to musí být blbost. Poté se objevili Vampire Diaries v čele s Ianem Somerhalderem a já začala pátrat, v čem tento krásný charismatický herec hrál. A heleďme se, Lost. Stáhla jsem si proto první sérii (v době, kdy se celý fenomém Ztracených blížil ke konci) a začala hltat epizodu za epizodou. U třetí epizody první série jsem již byla neodvratitelně zamilovaná a tuto lásku neovlivnila ani Ianova/Boonova smrt. 
Ovšem i tady platí, že méně je někdy více a musím se přiznat, že poslední dvě epizody jsem vydržela jen kvůli tomu, abych věděla, jak to celé dopadne. A ten konec jsem stejně nepochopila. Ale ani toto nedokázalo změnit mé smýšlení o Lostech.
A ještě zmíňka o mých oblíbených postavách: Boone (zmetek musel umřít tak brzo), Charlie (taky musel lést do té ponorky?) a Sawyer. Já vím, samé mužské pohlaví, ale když ono to opálení, krizové situace a nedostatek hygienických potřeb dělá svoje.

GREY'S ANATOMY
Chirurgové. Řekla bych, že tento seriál ve mě odstartoval seriálovou závislost. Jeden z mála seriálů, u kterých mi nevadí český dabing. Mám ráda Katherine Heigl. Mám ráda příběhy z nemocničního prostředí. Miluju ten jejich vtip, mnohdy zidealizovaný americký způsob života. 
Nevím, co k nim napsat. Asi tento seriál znáte. Pokud ne, doporučuji. Ale pozor, snadná tvorba závislosti.

GILMORE GIRLS
Gilmorky. Seriálová klasika, řekla bych. Rory byla vždycky tak trošku můj vzor. Jednoduše tenhle seriál miluju a asi ho nikdy milovat nepřestanu. Taky jste vždycky strašně nadávali, když jste měli ve škole odpoledku do třech a nestlihli kvůli tomu nový díl? 

SOUČASNOST
Na co koukám v současnosti? Takže podle toho, kdy jsou jednotlivé díly vysílány.
Gossip Girl: "Hey everybody, Gossip girl here, your one and only source into the scandalous life of Manhattan's elite." Klasika. I když v posledních dvou epizodách bych potřebovala více Blair a Chucka. A taky mám pocit, že život na Manhattanu už není tak zajímavý, jako v první a druhé epizodě. Ale i tak je to jeden z mých nejvíce oblíbených seriálů současnosti.

Glee: Každý, kdo v posledních dnech zavítal na tento blog, si toho nemohl nevšimnout. Mezi tímto seriálem a mnou byla láska na první pohled. Je to logické: miluji muzikály, dobrou hudbu, tanec. Takže tohle je přesně to, co jsem potřebovala. 
O Glee jsem psala článek, když jsem ho objevila. Psala jsem ho, když jsem měla za sebou sedm epizod a od té doby se některé ty věci změnily. Hlavně už si nemyslím, že by děj seriálu byl "typickým americkým dějem", jak jsem to tehdy nazvala. Hlavně v druhé sérii se řeší problémy, které by podle mě řešeny být měly - šikana nebo homosexualita a je opravdu úžasné sledovat, jak otevřeně se k tomu tvůrci a herci samotní staví. Ačkoli ze začátku to vypadalo jako "typický americký seriál", kdy mezi sebou teenageři bojují o postavení na školním společenském žebříčku, časem si uvědomíte, že v tom je mnohem víc a že člověk, který se s těmito problémy musí ve svém životě potýkat, to nemá vůbec snadné.

Dont stop believing. Prostě Glee klasika.

Hellcats: Na tento seriál jsem začala koukat z jednoho důvodu a tím byla Ashley Tisdale. Byla jsem zvědavá, jaký herecký výkon je schopna spáchat v seriálu a ze začátku bych vůbec netušila, že mě Hellcats chytne. Je sice teprve půlka první série, ale myslím, že zatím se to nevyvíjí vůbec špatně. Tak uvidíme, co s dějem udělají tvůrci v dalších epizodách.

Vampire Diaries: Upíři, vlkodlaci, Ian Somerhalder, depresivní soundtrack. Co víc k tomu dodat? Jednoduše, Upíří deníky miluju a každý pátek nedočkavě stahuji novou epizodu. Thumbs up tvůrcům tohoto seriálu!

Tak pokud jste dočetli až sem, gratuluji, jste u konce. Na závěr se vás chci zeptat, na jaké seriály koukáte vy, jaký typ seriálů máte rádi a jestli existuje nějaký, jaký opravdu nenávidíte (u mě jsou to laciné americké sitcomy typu Dva a půl chlapa nebo český Comeback). 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bibi bibi | Web | 9. února 2011 v 9:09 | Reagovat

Ahojky mohla bych se na neco zeptat delas laye na prani?kdyztak se mi ozvi na blog :)

2 Jilly Jilly | Web | 9. února 2011 v 16:55 | Reagovat

Ze současných českých seriálů jsem koukala jen na úžasně povrchní Dokonalý svět, který byl překvapivě vážně vtipný a herci byli skvělí:) Jinak momentálně vedou Pretty Little liars! Srdcová záležitost a to ještě není u konce první řada:D Potom Glee, Gossip girl a TVD:) Z těch starších miluju Veroniku Mars a Gilmorky:) Já měla vždycky radši Lorelai, protože mi všichni říkali, že jsem jako ona:D Že prý tolik mluvím:D Ale chci studovat žurnalistiku, takže Rory na mně v dětství nějaký vliv asi opravdu měla:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.