Oh, serious? (Vampires Suck).

8. února 2011 v 19:10 | Taylorčinka |  Filmy a hudba
Já vím, píšu sem každou blbost. Ale nevadí.
Pokud jste fanouškem Twilight, určitě jste již slyšely o parodii Vampires Suck. V tomhle článku se nechci vyjadřovat přímo k ní, ale spíše k tomu, na co jsem asi před minutkou narazila. Ale dejme tomuto článku nějakou formu a začněme od začátku.

V čem se Vampires Suck liší od jiných Twilight parodií? Především to dotáhla trochu dál, než ty zbylé. Není to dvěma zhulenci, kteří se navzájem trumfují v počtu vulgarismů, přemluvený film (pardon, ale parodie typu Henry Proper a Pár Pařmenů se mého srdce opravdu nedotkli). Vampires Suck je přetočené Twilight a New Moon, upravené, pozměněné, zahrané opravdovými herci (nebo lidmi, kteří herci být chtějí, nevím, jak tuto skupinu lidí pojmenovat). Mimojiné vyšlo i na DVD, mělo svůj vlastní trailer.
Můj názor: Nebudu psát, jak je to kdovíjak špatné, pravdou je, že pokud se přenesete přes určitou absurditu a zapomenete na to, že jste ten šílený Twilight fanoušek, máte občas šanci se zasmát. Vtipné scény v tomto filmu rozhodně jsou, na druhou stranu ovšem musíme říct, že chvílemi je to přehnané, např. scéna, ve které se má Edward vyspat s Bellou (promiňte, ale v této oblasti jsem hodně konzervativní a toto mi přišlo akorát nechutné). Takže je to tak půl na půl, dobře možná šedesát na čtyřicet ve prospěch absurdity. Tak či tak, dá se to a když nic jiného, chvílemi je v tom cítit alespoň nápad.

Ale proč jsem vůbec tento článek začala psát. Před chvílí jsme na jednom blogu narazila na český název. Dřív, než vám ho prozradím, chci říct, že jsem zapřísáhlý odpůrce českého dabingu a názvů filmů přeložených (většinou mizerně) do češtiny. Jednoduše si v tomto směru myslím, že nikdy to nemůže být lepší než původní verze a film většinou český dabing zkazí (samozřejmě, jsou zde vyjímky). Myslím, že se mnou v tomto směru nemusíte ani být naladěni na stejnou vlnu, protože ten název je opravdu hloupý, a dobře, už ho napíšu. "TUPÍŘI".
Asi chápu, kam ten název míří, protože se tu bavíme o parodii na upíry a vlkodlaky. Má ukázat, že upíři jsou tupci (možná negelovaní, natupírovaní tupci) a udělat si z nich srandu. Fajn, proč ne. Ale tohle slovo se mi prostě příčí a jde mi proti srsti.

Už se tu nebudu moc dlouho rozepisovat. Na závěr přikládám trailer na Vampires Suck a malé upozornění: Zarputilý Twilight fanoušci, kteří nesnesou, když si někdo dělá legraci z jejich milovaného filmu, by rozhodně neměli klikat na play...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jilly Jilly | Web | 8. února 2011 v 19:55 | Reagovat

Upřímě? :D Škoda, že nneí celý film tak dobrý jako trailer. Když jsem viděla upoutávku, fakt jsem se těšila, že se nasměju. Pak jsem zjistila, že  scény v upoutávce byly ty jedinné vtipné, zbytek byla strašná kravina, která mi nepřišla vtipná ani trochu:D Toť můj názor...

2 Kwííka :) Kwííka :) | Web | 9. února 2011 v 6:52 | Reagovat

ja síce Twilight a všetko okolo toho milujem, ale videla som aj toto ..miestami mi to prišlo až trápne...miestami vtipné ...

3 Míša Míša | 22. prosince 2011 v 15:29 | Reagovat

Nějaké scény byli přehrané já jsem sice fanoušek Twilight ale Nějaké scény byli S.U.P.E.R. :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.