Filmy a hudba

Water for Elephants

5. března 2011 v 16:19 | Taylorčinka
Pěkné odpoledne. Zrovna jsem dokoukala nový trailer na Robertův nový film Water For Elephants a musím říct, že se nemůžu dočkat dne, kdy se to objeví v našich kinech! Jednoduše dokonalý...
Mám takový neblahý pocit, že u WFE budu brečet. Soudím podle stavu, ve kterém se nacházím po dvou shlédnutí traileru. Ten jeho depresivní hlas mě dostává. Navíc mám hrozně ráda Christopha Waltze (kdo jste neviděli Inglourius Basterds, doporučuji!!!) a podle těchto ukázek to vypadá, že ani on v tomto filmu nezklamal. Ba naopak.
A navíc - nenadešel už čas, kdy by si Robert měl dojít pro nějakou tu Oscarovou sožku??? :). Vím, že o tomto tématu se v souvislosti s WFE hodně mluví, Rob obklopený Christophem a Reese, kteří již tuto sožku doma mají... Třeba to vyjde, strašně mu to přeji! :).
Světová premiéra WFE je naplánována na 22.dubna. U Kwííky jsem nedávno četla, že premiéra v ČR a na Slovensku by měla být 12.5, nicméně na stránkách CineStaru nebo CinemaCity (nenávidím, že se ze starého dobrého Village Cinema nebo Palace Cinema stalo tohle!) to zatím potvrzené není. Myslím si ale, že o tento snímek nás česká kina rozhodně nepřipraví, už jenom díky hereckému obsazení...
Na závěr ještě doplním, že režisérem je Francis Lawrence, pro mě neznámé jméno a podle toho, co jsem o něm vypátrala na imdb se jedná o jeho první větší film.

A nyní již trailery:

Silly love songs.

9. února 2011 v 17:22 | Taylorčinka
Theme designed by Taylorčinka || taylorcinka.blog.cz
Zabijte mě. Protože tohle už je nenormální...
Jak už jste si možná domysleli, dokoukala jsem nový díl Glee, Silly love songs. A opět se nacházím ve své Glee-Kurt-Chris-ovské náladičce. A opět se ukázalo, jak jsem v posledních dnech nervově a psychicky nevyrovnaná. Ano, budu upřímná, tak trochu jsem to prořvala. Přemýšlím, co se to se mnou v posledních dnech děje? Že by těhotenské hormony?
Takže (překvapivě) mě vykolejil Kurt. Jak jinak. Teď mě napadá, že bych mohla vydat takové menší upozornění...

BUDU SPOILERNÍ!: Pokud jste ještě neviděli nový díl, neklikejte na celý článek a nečtěte dále!

My favourite serials

9. února 2011 v 9:02 | Taylorčinka
Uvědomila jsem si, že se tady hodně zmiňuji o tom, že se těším na nové epizody mých oblíbených seriálů, ale zatím jsem vám své oblíbené seriály vůbec nepředstavila...

Začnu konstatováním, že mám opravdu hodně oblíbených seriálů. Některé stále běží, jiné již skočily, některé jsou již pravěkou minulostí. Nebudu se tady rozepisovat o všech, protože by to tenhle textový editor zjevně nepobral a navíc by to stejně jenom nečetl, stejně jako se nebudu moc patlat v ději (ono by to někdy ani moc dobře nešlo, vezmeme-li v potaz, kolik sérií takový jeden seriál může i mít). Takže, jste-li připraveni na mé seriálové blábolení, rozklikněte celý článek...

Oh, serious? (Vampires Suck).

8. února 2011 v 19:10 | Taylorčinka
Já vím, píšu sem každou blbost. Ale nevadí.
Pokud jste fanouškem Twilight, určitě jste již slyšely o parodii Vampires Suck. V tomhle článku se nechci vyjadřovat přímo k ní, ale spíše k tomu, na co jsem asi před minutkou narazila. Ale dejme tomuto článku nějakou formu a začněme od začátku.

V čem se Vampires Suck liší od jiných Twilight parodií? Především to dotáhla trochu dál, než ty zbylé. Není to dvěma zhulenci, kteří se navzájem trumfují v počtu vulgarismů, přemluvený film (pardon, ale parodie typu Henry Proper a Pár Pařmenů se mého srdce opravdu nedotkli). Vampires Suck je přetočené Twilight a New Moon, upravené, pozměněné, zahrané opravdovými herci (nebo lidmi, kteří herci být chtějí, nevím, jak tuto skupinu lidí pojmenovat). Mimojiné vyšlo i na DVD, mělo svůj vlastní trailer.
Můj názor: Nebudu psát, jak je to kdovíjak špatné, pravdou je, že pokud se přenesete přes určitou absurditu a zapomenete na to, že jste ten šílený Twilight fanoušek, máte občas šanci se zasmát. Vtipné scény v tomto filmu rozhodně jsou, na druhou stranu ovšem musíme říct, že chvílemi je to přehnané, např. scéna, ve které se má Edward vyspat s Bellou (promiňte, ale v této oblasti jsem hodně konzervativní a toto mi přišlo akorát nechutné). Takže je to tak půl na půl, dobře možná šedesát na čtyřicet ve prospěch absurdity. Tak či tak, dá se to a když nic jiného, chvílemi je v tom cítit alespoň nápad.

Ale proč jsem vůbec tento článek začala psát. Před chvílí jsme na jednom blogu narazila na český název. Dřív, než vám ho prozradím, chci říct, že jsem zapřísáhlý odpůrce českého dabingu a názvů filmů přeložených (většinou mizerně) do češtiny. Jednoduše si v tomto směru myslím, že nikdy to nemůže být lepší než původní verze a film většinou český dabing zkazí (samozřejmě, jsou zde vyjímky). Myslím, že se mnou v tomto směru nemusíte ani být naladěni na stejnou vlnu, protože ten název je opravdu hloupý, a dobře, už ho napíšu. "TUPÍŘI".
Asi chápu, kam ten název míří, protože se tu bavíme o parodii na upíry a vlkodlaky. Má ukázat, že upíři jsou tupci (možná negelovaní, natupírovaní tupci) a udělat si z nich srandu. Fajn, proč ne. Ale tohle slovo se mi prostě příčí a jde mi proti srsti.

Už se tu nebudu moc dlouho rozepisovat. Na závěr přikládám trailer na Vampires Suck a malé upozornění: Zarputilý Twilight fanoušci, kteří nesnesou, když si někdo dělá legraci z jejich milovaného filmu, by rozhodně neměli klikat na play...

So. What now?

3. února 2011 v 8:48 | Taylorčinka
Moje lenost je neuvěřitelná. Nejsem schopna sem nic přidat, nejsem schopna otevřít photoshop, poslední dny je to se mnou na zabití. Ještě že dneska nemusím do školy... Dnešek vidím jako den, který strávím u seriálů (yep, nový díl Gossip Girl a Hellcats).

---addiction to Glee... gets bigger and bigger. NEW SONG!! :) Thriller/Heads Will Roll.


Tak to pro zatím vše. Možná během dneška zkusím něco spatlat, takže se (ne)těšte :)

Something by Taylor Swift

20. ledna 2011 v 15:21 | Taylorčinka
Po dlouhé doby také nějaký ten článek do rubriky filmy a hudba.
K tomuto článku mě inspirovala písnička You belong with me od Taylor Swift, které také tento článek bude patřit.

Tak nejdříve. Proč mám vlastně ráda Taylor Swift?
Taylor je úžasná zpěvačka. Její písničky nejsou přemrštěné nejrůznějšími nástroji, jsou senzačně zazpívané, mají krásné texty. V klipech ze sebe nedělá lacinou ... (však víte, co myslím), jako většina zpěvaček, působí sympaticky a o jejím vzhledu snad nemluvě (miluju její vlasy, její styl).

Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
Něco málo o Taylorčině kariéře.
Taylor za svou kariéru zatím vydala tři alba: Taylor Swift (v roce 2006), Fearless (2008) a minulý rok Speak Now. Tay je také držitelkou čtyř Grammy (za album Fearless), což jistě o nějaké kvalitě svědčí. Mimojiné si také zahrála i ve filmech Hannah Montana ve filmu (kde měla nepatrnou roličku zpěvačky a zazněla zde její písnička Crazier) a poté jednu větší po boku svého dřívějšího přítele Taylora Lautnera - ve filmu Valentine's Day (Na svatého Valentýna). 

Když píšu o Valentine's Day, nemůžu si odpustit svůj soukromý názor na tento film. Do kina mě před necelým rokem dostal trailer, ve kterém se to hvězdami jen hemžilo. Určitě to není špatný film, herecké výkony jsou senzační, ale... Tvůrci se podle mě snažili udělat novou Lásku nebeskou (jeden z mých nejoblíbenějších filmů) a ačkoli film, který vznikl, není vůbec špatný, tento fenomén se jim pokořit nedokázalo. Ovšem to nic nemění na tom, že je to výborný film a pokud jste ho dosud neviděli, rozhodně jeho shlédnutím čas nepromarníte.

Ale zpět k Taylor jako zpěvačce. Přemýšlela jsem, co bych mohla napsat k jejím písničkám. Myslím, že každý na ně může mít rozdílný názor, protože se jedná převážně o popové až country popové písničky, které se ne každému musí líbit.

Jaké jsou tedy moje nejoblíbenější?
Téměř všechny, ale abych nějaké jmenovala: Crazier, You belong with me, Our song, Today was a fairytale.... 

A na závěr několik klipů:
--- You belong with me:

--- Today was a fairytale:

--- Our song:

A co vy? Máte rádi Taylor Swift? Které písničky patří k Vašim nejoblíbenějším?

GLEE!

20. prosince 2010 v 17:39 | Taylorčinka
Dobrý podvečer :)
V tomto článku bych vám chtěla představit americký seriál GLEE, na který jsem náhodou o víkendu narazila a který jsem si totálně zamilovala. Mám za sebou již sedm epizod a nemůžu si ho vynachválit.
Dějem je Glee typický americký seriál o středoškolácích rozvrstvených do různých společenských vrstev a zápasících mezi sebou o úspěch a uznání. Ale oproti těm (mnohdy i trapný) pokusům amerických scénáristů splodit něco vtipného, se Glee liší jednou věcí. A to zpěvem.
Příběh seriálů není složití - školní sbor zápasí o úspěch s roztleskávačkami. Nicméně důležitý je fakt, že se zpívá. A ne jen tak ledajace. Celý seriál je proset cover verzemi těch nejslavnějších písniček a já musím říct, že mnohdy jsou lepší jak samotné originály. Neviděla jsem všechny díly, ale ze soundtracku, který obehrávám stále a stále dokola, vím, že v seriálu zazní i např. hity od Lady Gagy - Bad Romance, Telephone nebo Poker Face.
Nebudu už moc dlouho psát, pouze připojím několik videí, které mě naprosto dostala....

KEEP HOLDING ON
Písnička původně od Avril Lavigne, která zazněla ve filmu Eragon...


MERCY
Písnička od zpěvačky Duffy, kterou neuvěřitelně miluju. A toto podání mi přijde tak jiné, že nejde nemilovat :) (mimochodem, cítíte ten chachový rytmus?? :D - miluju cha chu :D)


HALO - WALKING ON SUNSHINE
A poslední video - mix písničky Halo od Beyoncé (v rockovější formě) s písní Walking on sunshine.


Na závěr se nemohu nezeptat: ZNÁTE GLEE? SLEDUJETE TENTO SERIÁL? CO SI O NĚM MYSLÍTE? Moc se těším na vaše názory! :)

Je to temné, je to akční, je to brutální a je to hodně dokonalé. Seznamte se - Harry Potter

12. prosince 2010 v 12:09 | Taylorčinka
Je toho hodně - čím začít?
Včera jsem se konečně dostala do kina, abych viděla nejnovějšího Harryho Pottera. Šla jsem tam s velkým očekáváním, protože na tento film jsem se těšila neuvěřitelně dlouhou dobu. A vůbec nic mě nezklamalo, ba naopak. Myslím, že je to asi nejpovedenější Pottřík ze všech.
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
pokračování v celém článku - upozorňuji, že chvílemi mohu být trošku spoilerní :)

One heart to break... One soul to take...

25. října 2010 v 18:54 | Taylorčinka
Mám tu první článek do rubriky Hudba, který bych chtěla věnovat skvělému, ale ne moc známému zpěvákovi Alexu Bandovi.
Na jeho tvorbu jsem narazila náhodou, díky seriálu Vampire Diaries, ve kterém mě velmi oslovila písnička Only One ze scény, kdy Damon vraždí čarodějku Bree. Hned na to jsem se pustila do usilovného googlování, abych zjistila, co to vlastně je za song a kdo je jeho autorem a narazila jsem na jméno Alex Band.

Only One (mimochodem, to fan video je senzačně udělané :))


rozlikněte celý článek :)
 
 

Reklama