(Ne)duchaplné Taylorčino bloumání světem...

Je toho hodně.

25. dubna 2011 v 9:34 | Taylorčinka
Jejks. Žiju. Ale to je tak všechno.
Přiznám se, jsem tři kroky od toho, že bych to tu zabalila. Ale jednoduše mě děsí představa, že by mi blog zrušili. Tak jsem se přihlásila, jenom abych zabránila tomu mailu, že kvůli neaktivitě to tu všechno zmizí.
Občas mívám období, kdy si říkám: "Jé, tohle je pěkný námět na článek na blog", nebo "Tuhle fotku musím uveřejnit." A podobně. Ale někdy si naopak říkám, že mi je bez blogu lépe. Tak já vám nevím. Asi jsem se už dostala z toho období, kdy jsem musela a kdy blogování byl jeden z mých největších koníčků. Chvílemi mi chybí, chvílemi ne. Nevím. Nechci se vracet, aniž bych si nebyla jistá, že to tu bude fungovat. Nechci strávit hodiny času tím, že tu budu rekonstruovat a druhý den si uvědomit, že to vlastně není to, co chci.
Možná se vrátím... Možná ne. Ale pro teď je to všechno.

Zase tady straším.

5. března 2011 v 11:17 | Taylorčinka
Víte co je zajímavý? Že inspirace na grafiku přijde zrovna ve chvíli, kdy to nejméně potřebuju.

Chtěla jsem se celý víkend učit (mám toho zase požehnaně). Ale ráno vstanu, kouknu z okna a najednou před sebou vidím layout, který už delší dobu slibuji jedné slečně. Co mám tedy dělat jiného, než otevřít photoshop a pustit se do něj?
S výsledkem jsem po dlouhé době spokojená. Teď čekám na schválení, pokud bude vše v pořádku, poputuje na blog. Pokud ne, dám ho aspoň do volných layoutů.

Poslední dobou mi přišlo celkem dost žádostí o layouty na přání. Překvapilo mě to, dokonce natolik, že zvažuji, že bych sem dala objednávkový list... Zase jsem se zbláznila.

A ještě něco málo o mém šílenství. V týdnu jsem si založila nový blog, o Chrisu Colferovi. Udělala jsem na něj laoyut, rozcestníky a přidala dva články s fotkami. A to je všechno. Potom jsem si uvědomila, že nechci, i když před tím jsem chtěla. Chápete někdo mé mozkové pochody? Protože já ne. Nechápu sebe samotnou...
Ale vymyslela jsem, co se svou Glee úchylkou udělám (ještě mě to nepustilo). Založím si tady rubriku. Znáte ty blogy, které jsou například o módě a Miley Cyrus? Ne že bych chtěla blog o Miley (eh... zabijte mě!), ale něco na ten způsob by tu fungovat mohlo. Moje každodenní keci a moje týdenní keci poté, co doukoukám novou epizodu.
Myslím, že právě jsem návštěvnost pohřbila úplně...

A jinak, jak se máte?

Co jste mi to povedli s blogem?

1. března 2011 v 17:13 | Taylorčinka
EH? Já se po týdnu připojím do administrativy a ono tohle?
To se mi ale vůbec nelíbí...


...nalezeno na googlu...

Mám náladu v háji. Ne kvůli tomuhle, časem si zvyknu, ale mám pocit, že přestávám zvládat. Deprese. Lenost. Potřeba spát a spát a spát.
Odchází mi notebook. Čas od času mi zbělá obrazovka. A já nevím, co s tím. Damit. Poslední, co bych potřebovala, aby se rozbil.
Nemám náladu na grafiku. Vůbec. Naslibovala jsem layouty na přání, ale jaksi se mi nechtějí dodržet. Tak pardon. Nevím, kdy se k tomu dostanu, ale vím, že spěchat rozhodně nebudu. Promiň photoshope, ale teď ne.

Přemýšlím, co "pozitivního" jsem napsat. Mohla bych se rozepsat o škole. Asi víte, jak mi na ní záleží. Ale nutno také říct, že poslední dobou na ni dost silně kašlu. Účastním se jedné soutěže, příští týden je uzávěrka a já nejsem schopna začít pracovat na úkolech. Takže ji asi vzdám... Jen kvůli své lenosti. Nebo: Zítra píšeme z matematiky. Mé znalosti bych ohodnotila trojkou. Vím, že kdybych si k tomu sedla, za hodinku to pochopím a zítra to napíšu na jedničku. Ale co udělám? Vykašlu se na to a raději se budu nudit.
Tahle vlastnost mi na mě strašně vadí. Ale ne a ne ji překonat.
To je vše, nějak mi došla slova.
Doufám, že se máte lépe, než já.

Když je času málo...

20. února 2011 v 17:51 | Taylorčinka
Potřebovala bych, aby měl den alespoň o deset hodin víc a týden víkend byl dvakrát tak dlouhý.
Učitelé se zbláznily. Doléhá na mě tíha mých mimoškolních aktivit, kterých je požehnaně. Mé depresivní období začalo, střídá se s únavou a já mám pocit, že to za nic na světě nemůžu zvládnout.
Tento týden mě tu určitě nečekejte. Budu doufat, že na lepší časy se zajiskří příští pondělí (musí, jinak za sebe neručím).
A moc chci poděkovat všem, kteří chválí moje layouty nebo si píšou o laye na objednávku. Věřte, mám z toho ohromnou radost a pokusím se vašim přáním vyhovět. Ale opravdu, teď nestíhám, tak mějte trpělivost.

Mimochodem, prokáže mi někdo tu laskavost a udělá něco opravdu ošklivého našemu chemikáři? :).

Zatím se mějte!!! :).
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz

I don't like Justin Bieber, but I think Glee might change that a little...

13. února 2011 v 20:53 | Taylorčinka
Titulek jsem si vypůjčila z jednoho komentáře na youtube. A řekla bych, že sedí. 
Před chvílí jsem se vrátila z prázdnin. Koho by zajímalo, kde jsem byla, strávila jsem několik dnů v takovém malém úžasném městečku za Libercem a opravdu jsem si to užila...
Ale nyní, proč píšu tenhle článek. Objevily se písničky k nové epizodě Glee (zase otravuji, vím) a mezi nimi jsou i dva hity od pana Biebera. No... Co k tomu dodat, Biebera nemám ráda, ale Glee by to mohla trochu změnit.

Jinak, na prázdniny jsem si (opravdu chytře) nezvala žádné učení. Sakra. Bohužel. A bohužel těch několik dnů mé nepřítomnosti na schůzkách s učením se projevilo a já zjistila, že nestíhám. Damit. Takže jakmile toto doťukám, odcházím se věnovat němčině, francouzštině a češtině. Hate it.
Every happy-ending is just a new beginning. Tak tahle větička mě zaujala v posledním díle Gossip Girl. Řekla bych, že je na tom i něco pravdivého. Skončí-li něco šťastně, začne tím nové období vašeho života, období které sebou přinese spoustu změn, ale i dobrého. Do chvíle, než se zase něco zkazí (já vím, tedy nevím, proč i do úvahy o štěstí musím vnést dávku svého pesimismu). 
Tak to je asi všechno. Jdu si "užívat" s češtinou, za poslechu soundtracku k Glee... ("...Oh baby, baby, baby, I thought you'll always be mine...")
Mějte se! :)

Odjíždím užívat si prázdnin...

10. února 2011 v 14:09 | Taylorčinka
...yep. A vrátím se až v neděli.
Tudíž se s vámi na několik dnů loučím. Máte radost? :-).
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
...sice nám od dob Titanicu malinko zestárl, ale i tak patří k mým nejoblíbenějším hercům...

Opět budu otravovat, Glee...

8. února 2011 v 14:22 | Taylorčinka
Já vím, že poslední dobou tady slovo Glee skloňuji až neobyčejně často. Ale jednoduše nemůžu za to, že je to tak dokonalý a že mě to takhle dostalo. 
Prohlížela jsem si na youtube nějaká videa a toto mě naprosto dostalo. Chris Cofler dostává Golden Globes. Možná mám dneska zase nějakou divnou sentimentální náladu, ale naprosto mě to vykolejilo. Nemůžu z toho, jak je překvapený, z jeho výrazu. Ale rozhodně si to zaslouží, kdo jiný? :)


A navíc to vyhlašuje Leighton Meester. Dokonalý šaty... :)
A v Glee tématu pokračuji i nadále. Dneska ráno jsem konečně koukla na nový díl - Sue Sylvester Show. Chvílemi to bylo tak hloupý a pitomý, že jsem se tomu jednoduše musela smát. Akorát mě mrzí, že poslední dobou ubývá Kurta (já ho jednoduše miluju). Ale nevadí, očekávám, že se to brzo změní :).

Defying Gravity... jeho hlas :).


Teď mě napadlo, že se možná chovám jako nějaká nervově nevyrovnaná puberťačka. Tak snad mi to pro jednou odpustíte. 
Mimochodem, koukáte na Glee?

Aby toho nebylo málo.

5. února 2011 v 20:49 | Taylorčinka
Jsem nemocná. Dlouho jsem už neměla takový šílený kašel, jako teď. Kašlání mě bolí, nemám chuť nic dělat, chce se mi jenom spát. Tak snad mě omluvíte. Budu doufat, že se to zlepší a já to tady vrátím zpátky do normálu.
Jinak, teď koukám na Habermannův mlýn. No.. Co říct? Asi se v noci budu bát. Ačkoli mám tyhle válečný filmy celkem ráda, zároveň se jich strašně bojím. Ti Němci v těch jejich uniformách nahánějí strach i takhle přes obrazovku... Brrr. Nedovedu si představit, že bych v té době žila. Jenom strach, násilí, pronásledování, nedůvěra. Nikdo si nečím a nikým nemohl být jistý. Obdivuji ty lidi, kteří s tím dokázali bojovat, postavit se tomu, i přesto, že věděli, že mohou umřít.
No. Já vím, zase troška mých filozofických řečí, které jsem na začátku neměla ani v úmyslu napsat.
Teď přemýšlím, že bych tento článek uvodila nějakým tím avatarem, ale vzhledem k tomu, o čem jsem psala, by to nebylo asi vhodné... Takže nic. Ale přikládám trailer:

Zatím se mějte. Doufám, že jste na tom se zdravím lépe než já a že se vám chřipková sezóna a viry chřipce podobné úspěšně vyhnou.

Výpis doma a jede se dál...

31. ledna 2011 v 18:08 | Taylorčinka
Člověk by řekl, že když dostane vysvědčení (respektive jeho výpis), tak by mohlo následovat pár týdnů klidu. Nevím, jaké poměry panují u vás ve škole, ale u nás je to tak, že na fakt, že pololetí skončilo před pár dny a do závěru nového nás dělí ještě pět měsíců, vůbec nehledí. Takže poté, co dopíši tento článek, se jdu pěkně připravovat na zítřek. A že je toho požehnaně.
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
Těším se na prázdniny. Potřebuji je jako sůl. Deset dní, kdy nebudu muset vstávat v pět. Deset dní, kdy mě nebudou strašit stresy z písemek a náš chemikář. Deset naprosto klidných dní.

P.S.: Trochu jsem předělala rozcestník na layouty. Teď je hnusně barevný a ještě víc nepodařený, než předtím.
P.S.S.: Té věci výše si nevšímejte. Pouze to dokazuje, jak moc velké grafické střevo jsem... Promiň, Roberte.

V rychlosti, ale přeci

30. ledna 2011 v 12:37 | Taylorčinka
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
Zdravím vás všechny, moc se omlouvám za svoji nepřítomnost, ale jaksi nestíhám. Doufám, že sem dneska stihnu dát nějaký článek, pravděpodobně nějakou music, ale nic neslibuji...
Teď se jdu zabývat panem Jungmannem a ostatními lidmi z Národního obrození, poté na mě čeká opět má milovaná chemie a francouzština.
Mějte se zatím pěkně!

Go to hell with it.

26. ledna 2011 v 18:55 | Taylorčinka
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz

--- avatary dělané mnou - kopírovat můžete, ale vždy uveďte zdroj!

Překonala jsem se a vrhla jsem se na učení z chemie. Sice není ohlášená žádná písemka, ale v okamžiku, kdy to přijde, se to nedá zvládnout. Máme "skvělého" učitele. Nevím, kdo koho nenávidí víc - zda my jeho, nebo on nás.
Takže si užívám u více než třiceti stránek, z nichž rozumím sotva každému pátému slovu. Chemik ze mě nikdy nebude, nenávidím ten předmět!

Eh. No. To bude asi vše... :-). Hi, chemistry!

Yes - rain!

25. ledna 2011 v 14:04 | Taylorčinka
Hola hup :) PRŠÍ! 
Jsem na tohle úchylná. Nemám ráda sníh, nemám ráda přílišné záření slunce. Mám ráda déšť. Navozuje ve mě takové zvláštní pocity, dobře, budu upřímná, občas i depresi, ale prostě ho mám ráda. 
Já vím, že asi jako každá holka v mém věku bych měla řešit, že mi zmáčí vlasy, rozmaže make-up a celou mě promáčí. Ale mě se to líbí. Mám ráda kapky deště, když mi padají po obličeji. A deštník? Můj nepřítel... :)

Tak to jen tak na okraj. Jak jsem již psala včera, zítra jsem doma (juchůů :D), takže se vám snad budu věnovat. Nebo spíše grafice. Nebo snad obojí?
Jinak, dnes již nový díl GG!! Těšíte se stejně jako já? Jdu stahovat!

Neuvěřitelně uvěřitelný den

24. ledna 2011 v 18:07 | Taylorčinka
Jubadubadů :). Mám po čase výbornou náladu. Ve škole jsem dostala potvrzenou pololetní klasifikaci - vyznamenání se třemi dvojkami! Yep! :)
A co se týče blogu, ani s ním nejsem pozadu. Pár hodin jsem si poseděla nad layoutem na blog o Good Charlotte a myslím, že to nedopadlo nejhůře. Ba naopak, bála jsem se, že to nedám, protože pro mě jsou layouty se skupinou vždy trochu výzva a bojuji s kompozicí a tak... :)
A dále jsem nastavila layout Kwííce... Tak snad se bude líbit :)

Absolutně nejvíc ujíždím... Potřebuji nové díly!

Přemýšlím, co dál napsat. Jsem šťastná, že mám takový poklidnější týden. Zítra mi odpadá jeden kroužek, který sice miluju, ale je hrozně časově náročný, takže se dostanu domů dříve a zatím to vypadá, že se nebudu muset na nic učit. Taky máte taková období, když nic nepíšete, ale vám to učení jaksi "chybí"? Občas k tomu sednete i dobrovolně a baví vás? Já jo. Bohužel, v okamžiku, kdy se učit musím, toto období nějak záhadně skončí... :)
Jo a děkuji za všechny pochvaly layoutů, neumíte si ani představit, jak moc mě to těší!

Just do it.

19. ledna 2011 v 16:54 | Taylorčinka
Co musím udělat:
  • přestat myslet na něj!
  • začít pracovat na své francouzštině
  • pochopit matiku
  • neupadat každých pět minut do depresí
Nejlépe v tomto pořadí.
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz

--- avatary jsou mojí výroby, kopírujte se zdrojem.

Mám divnou náladu. Totally. Říkala jsem si, že na blog nebudu motat svůj, jak to říci, "milostný život" (jako by snad nějaký byl). Protože nikoho asi nebude zajímat mé depresivní žvatlání o tom, jak je on dokonalý a já totálně naivní a pitomá.
Jenomže. Asi bych se z toho potřebovala vypsat. I když by to bylo na dlouho. Tak snad tedy jen otázku, milovali byste někoho, koho asi v životě nebudete mít? Ten dotyčný je k vám neuvěřitelně milý, chová se ohleduplně, očividně ho zajímáte. Ale jsou zde jisté věci, kvůli kterým s ním nikdy nebudete moci navázat nějaký vztah. I když, možná někdy ano. Ale v dalších deseti letech to dozajista nebude.
Jsem typ, který když se už jednou rozhodne zamilovat, drží se této lásky (i když většinou jednostranné) zuby nehty. Takže než se mé trucovité a tvrdohlavé já rozhodne, že je už načase přestat, může uplynout třeba i rok. Rok, kdy chodím z deprese do deprese, která je občas ozdobena endorfiny z toho, že jsme si spolu pěkně popovídali nebo mi složil nějaký kompliment. Fajn. Láska bez bolesti nejde. Ale mám pocit, že i operace slepého střeva bez umrtvení by bolela míň než toto.
Já vím, jsem s tím otravná a vás to nezajímá. Omlouvám se. Ale napsat jsem to musela. Nebo spíše potřebovala.

Ale k jinému tématu: Viděli jste již film Social Network? Protože já ano, před pár dny, a jsem z něj totálně unešena. Člověk by téměř řekl, že naprogramovat facebook není zas tak složité a ty věci kolem, jsou mnohem těžší... No, třeba to tak opravdu je. 

17.1.

17. ledna 2011 v 16:28 | Taylorčinka
Yep. Dneska se mi potvrdila známka ze dvou předmětů, u kterých jsem se trošku bála (ne, že bych přímo propadala, ale chtěla jsem dát svůj průměr, který sem poslední dny lehce kazila). Takže jsem spokojená. Ještě zítra dostaneme známky z mé "oblíbené" chemie. Začínám se modlit. Ta dvojka to prostě bude!

Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
Jinak, dávám si předsevzetí (nebo něco na ten způsob): naučím se avatary! Včera odpoledne jsem ještě nějaké nasmolila, no... jak je okomentovat? Hodím je sem, uvidíte sami. Nic moc extra, ale dovedu si představit i horší. 

Já už strašně chci prázdniny! Akorát jsem zjistila, že jarňáky máme spojené s pololetkama! No co to jako je? Já vím, že pololetky jsou jen jeden den, ale stejně? Takhle se člověk mohl alespoň na něco těšit, i když se jednalo jen o prodloužený víkend. A potom zase... Ale tohle? NE!

Poslední dobou, jak tak všude poslouchám, kde kdo byl na horách, mě docela začíná štvát, že začínám lyžovat. Ono... s mými schopnosti je to asi dobře, protože to, že na hory nejezdím, eliminuje možnost, že bych to někde napálila do stromu, ale i tak. Láká mě ta atmosféra - však víte, život v horských střediscích, zasněžené svahy (fajn, sníh ráda nemám, ale na obrázcích to nevypadá špatně), onen elegantní lyžařský pohyb (kterého bych nikdy nedocílila)... Atd. Atd. Nevadí. Třeba někdy přestanu být takové nemehlo.

Zatím se mějte! :-)

Will you marry me?

16. ledna 2011 v 14:39 | Taylorčinka
...titulku si nevšímejte...
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
obrázek vyroben mnou - kopírovat jen s mým zdrojem!

Taky se tak strašně těšíte, až se rozeběhnou po vánoční pauze všechny seriály? Gossip girl, Vampire Diaries, Hellcats, Glee... Já strašně. Poslední dobou nemám nějak náladu na filmy, ale o to dvakrát raději koukám na seriály. A já potřebuji nové díly! NUTNĚ!

Přemýšlela jsem, že bych se přidala k nějakému grafickému týmu, protože obliba mojí grafiky je... no řekněme, pár lidem se líbí, ale je jich minimum. Prostě bylo by to další místo, kde publikovat. Problémů je ale několik: chci na rozjetý grafický tým, kde budou již o trochu zkušenější grafici. No prostě. Já nevím. Pohrávám si i s myšlenkou, že bych nějaký založila, ale jak na něj nalákat adminy a lidi? Ach jo. Tak já vám nevím. Any ideas?

Jinak, poslední týden byl šílený. Myslím, že se mi podařilo zkazit si známky ve všech předmětech. Great. Už aby bylo po pololetí!

Krásný nový rok 2011!

1. ledna 2011 v 20:33 | Taylorčinka
Krásný večer :)
Konečně jsem se vrátila z prázdnin.
Chtěla bych Vám s několikahodinovým zpožděním popřát vše nej do nového roku, ať se Vám splní všechna Vaše přání, jste zdraví, šťastní, úspěšní, bez problémů...

Co se týče mě a prázdnin, minulý týden byl nezapomenutelný. Jsem velký divadelní maniak a k Vánocům jsem dostala několik lístků do divadla. V pondělí jsem shlédla operetu Netopýr v naprosto úžasném provedení a celé představení jsem si naprosto zamilovala. Ovšem vrchol přišel včera, Silvestr jsem slavila ve Vídni na koncertě vídeňských filharmoniků. Jestliže jsem si někdy myslela, že Česká filharmonie je výborná, s tímto se to nedalo absolutně srovnávat. Na závěr dne jsem si užila dokonalý ohňostroj u Hofburgu.
A co vy? Jak jste slavili Silvestr? 

Leaving :-)

23. prosince 2010 v 12:43 | Taylorčinka
Krásný den...
Za pár minut odjíždím na Vánoce, takže vám chci jen krátce popřát, abyste si svátky užili a pod stromečkem našli vše, co jste si přáli. 
Takže šťastné a veselé! :)

Za sedmero horami žila Červená Karkulka

17. prosince 2010 v 11:08 | Taylorčinka
Opravdu nechápu, na co ty titulky jsou... :-)

Takže, přeji vám dobré ráno. S radostí mohu říct, že nastaly dny klidu. Žádné písemky. Žádné soutěže. Prostě, již téměř prázdniny. Dneska moje třída jela na exkurzi, tak jsem si hodila marod. :-). Ráno jsem zkusila upatlat nějaký layout (neúspěšně), nicméně celkem mě to bavilo, tak se možná do něčeho ještě pustím. 

O víkendu určitě čekejte nějaké záživnější články - chystám jeden na téma hudba, dále vás potom seznámím s mými oblíbenými seriály a třeba mě ještě něco napadne. Teď si jdu sníst čokoládu, otevřít znova photoshop a zkusit ještě něco vyrobit.

Mimochodem, němčina dopadla skvěle, příprava se vyplatila a já se těším na stres před okresním kolem :).
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
vyrobeno mnou... kopírujte jen se zdrojem!!! :-)


Ne.

14. prosince 2010 v 15:37 | Taylorčinka
Nebudu upadat do deprese.
Nebudu se nervovat a stresovat.
Nezhroutím se a nebudu celé odpoledne brečet.

Den pod psa. Nestíhám, nic se mi nechce. Nemám náladu. Jsem v depresi, chce se mi brečet a musím se naučit tu pitomou němčinu.

Nějaký dobrovolník, co by mě zavraždil a konečně mi dopřál trochu klidu???

 
 

Reklama