(Ne)duchaplné Taylorčino bloumání světem...

Deutsch sieht manchmal so sympatisch aus, aber dann...

13. prosince 2010 v 17:47 | Taylorčinka
Ja, ich vorbereite mich für Deutschwettbewerb... :'( Und es ist sehr langweilig.

Dobře, přepněme do češtiny. Člověk by řekl, že když už jste se jednou narodili s talentem na jazyky, tak vám věci jako příprava na NJ olympiádu půjdou samy. Hm. Buď tedy nejsem ten jazykově talentovaný člověk, za kterého jsem se až dosud považovala, nebo jsou ta témata opravdu těžká. Když jsem s tím dneska po příchodu ze školy začala, říkala jsem si, že mi to zabere necelou hodinku, zítra to ještě projedu a ve středu na soutěži veškeré konkurenci vytřu zrak. A ono ne. Za dvě hodiny jsem zpracovala jedno téma (z osmi), toto téma se hemží slovíčky, které jsem posbírala kdesi ve slovníku a umět o tom mluvit? Ani náhodou.
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz

No, toto je důvod, proč tu dneska asi nic moc (spíš tedy to nic) nepřibude. Chtěla bych všem poděkovat za názory v v předchozím článku, věřte, zvažuji všechny. Vyjadřovat se můžete i nadále - buď sem, nebo na zmíněném odkaze, otázka zůstává stejná, jaký typ článků byste zde na blogu uvítali? Musím říct, že již pár nápadů mám, takže až bude trochu volněji (což by mělo nastat s odbytím čtvrteční půlnoci) začnu s realizací.

A jinak jaký vy máte dneska den? Také vás ve škole tak dusí, nebo máte klidnější předvánoční období?Four in the morning. Crazy and beautiful.

9. prosince 2010 v 6:50 | Taylorčinka
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz

Přeji krásné ráno :).
Já dneska vstávala ve čtyři, protože se na mě nahrnula kupa školních povinností, které jsem včera nestačila zvládnout. Vražedný čas, ale zároveň je na tom něco pěkného. Zvláštní pocit popíjet takhle brzo ráno kávu, číst si u toho zápisky ke křížovým výpravám a vědět, že většina republiky ještě pospává. 

Jinak co mě dneska čeká: Škola bude poměrně krátká (ale o to dvakrát hrozná) a potom přijdu domů a čeká mě jen učení a učení a učení... :( Ale tím, že bych vše zvládla dneska bych toho nemusela mít tolik o víkendu, plánuji nákupy vánočních dárků a už vidím, jak budu mít na školu náladu. 

Takže, jdu se vydat vstříc té hnusné bílé břečce, která je na chodníku... Nemám ráda sníh. A nemám ráda sníh v kapalné formě - brrr... :)

Jo a děkuji za komentáře k layoutu - moc mě potěšily :).Signatura je mé výroby - copy only with source!
Zdroj obrázku pro její výrobu: http://robertpattinsonfan.blog.cz/ - děkuji! :)

Why can I be so stupid?

8. prosince 2010 v 17:05 | Taylorčinka
Důvod, proč jsem se vám tak dlouho neozvala, je prostý. Smazala jsem si celý operační systém z počítače a vzhledem k tomu, že mi slovo zálohování nic neříká, ztratila také všechny složky, soubory, zkrátka všechno. O programech nemluvě. A po této nešťastné události jsem počítač zavrhla a odsoudila k věčnému vypnutí. Až do dneška.
Nějak jsem měla potřebu vrátit se k blogu. Nebudu se omlouvat za svou nepřítomnost. Pouze chci říct, že jsem poslední dobou nějak ztratila náladu na grafiku a prosím, neuhánějte mě o layouty. Nebudete vyslyšeni. Pokud nějaký udělám, dám ho sem. Pokud ne, nic tu nebude. Pokud mě chcete naštvat, požadujte aktualizaci grafiky 24 hodin denně.

Jsem "milá" a vím to. Ale poslední dny nějak necítím potřebu zářit jako sluníčko a šířit dobro do světla. Naopak jsem protivná, naštvaná i na to, co neexistuje a snadno se rozčílím. Asi nějaké onemocnění nervové soustavy. A bohužel pro vás, prášky a antibiotika přestaly zabírat.

Tak to by mohlo být tak všechno, nemyslíte?

A ještě jedna otázka pro vás, v tento předvánoční čas. Jak se těšíte na vánoce? Máte nakoupené dárky? Co chcete dostat od Ježíška? A jste vůbec pro-Ježíškovsky zaměřeni, nebo uznáváte Santu Clause a podobné odpornosti přicházející z Ameriky?

Třináct hodin, a co?

27. října 2010 v 11:04 | Taylorčinka
Krásné (u mě tedy) ráno! Ano, teď jsem vstala... :) A nestydím se. 
Jsem plná elánu dělat něco na blogu, takže se tu objeví katalog. Tedy, objeví se tu asi jeden nebo dva layouty, protože víc toho nemám... Ale na tom se zapracuje. 
Nevím, co bych dál napsala, takže se jdu vrhnout na ty laye :).

Sleeping, just sleeping

26. října 2010 v 18:03 | Taylorčinka
Ani nevíte, jak moc se mi chce spát.
Celý den je takový divný. Chvílemi na záchvaty smíchu, chvílemi naopak na záchvaty deprese. A neustále se mi zavírají oči. Nicméně, zítra jsou prázdniny! (ano, bohužel my opět jsme ti, kteří nedostali na pondělí a úterý ředitelské volno). A další (snad) dobrá zpráva, mám náladu na blog. Takže pokud se nic nezkazí, tak by se tu dnes mohl objevit katalog layoutů???? 
A jaký vy máte den??
Mimochodem, ocenila bych, kdybyste mi napsali nějaké typy na články, protože poslední dny v tomto směru nemám vůbec žádnou fantazii. Co byste na tomto blogu uvítali, čemu se mám více věnovat? Budu ráda za každý názor.
Zatím na shledanou a pěkný zbytek dne :)

Jen o hodinu víc!

21. října 2010 v 16:47 | Taylorčinka
Kdo vymyslel, že den má jen 24 hodin?

Po pár dnech se zase hlásím. Zdeptaná, vystresovaná, nervózní, nestíhající. Tedy nic nového. 
Zítra odjíždím na debatní turnaj - můj první v životě. Pocity? Těším se, ale zároveň se bojím. Nedokážu si představit, že se postavím před hromadu neznámých lidí a budu něco obhajovat. Mám strach, že ze sebe nedokážu vypravit ani slovo, mám strach, že nebudu vědět, co říkat... Lituji svého rozhodnutí začít debatovat, ale zároveň je debata něco, co chci dělat do konce života. Jsem schizofrenik. Vím to. Nenávidím to. 
Nevím, o čem psát. Tak asi nebudu o ničem.
Čekejte mě tu... Nevím kdy. Učitelé se spikli. O víkendu jsem na turnaji, v pondělí a úterý píšeme téměř ze všech předmětů. Nevím, kdy se to naučím. Modlím se, že ve škole nastane pandemie nějaké zákeřné nemoci a vyučování bude zrušeno. Jsem naivní, vím. Ale snít snad můžu, ne?

Nechuť největší

16. října 2010 v 21:07 | Taylorčinka
Pěkný večer přeji.
Jsem znechucená. Asi před hodinou jsem se přiřítila z brigády (NIKDY nechtějte pracovat v obuvi). Po osm hodin jsem stála a hlídala lidi, zda nekradou. Brigáda za všechny prachy. Nuda, nuda, nuda. Bolí mě nohy. Bolí mě záda. Celý den v háji.
Přijedu si domů a kouknu na výsledky voleb. A náladu mi to rozhodně nezlepší. Naše město se začíná měnit v baštu ČSSD! Ne! Nutno říct, že já sama jsem zapřísáhlý "ODSák" a bydlím ve městě, kde tato strana vždy s přehledem vyhrávala. Nechápu, co se najednou stalo. 24 procent pro ČSSD proti 17 pro ODS. Děs. Přemýšlím o stěhování.
Nyní opět přemýšlím nad debatními tezemi. No jo, čas ubíhá neskutečně rychle! Už za šest dní první turnaj. A bohužel se spoustou věcí nemohu hnout, pěkně tvrdé oříšky na rozlousknutí... 
Přemýšlím, co pěkného bych vám ještě mohla napsat. Možná zaktualizovat informaci o katalogu layoutů. Protože ještě nemám zcela vymyšlený systém a nemám na to ani čas, odkládám to na neurčito. Počítám až někdy za 14 dní... Až bude po turnaji a já si budu moci trochu vydechnout.
Zatím se mějte a přeji krásné sny :-).

Dámy a pánové, naše afirmativní strana jednoznačně zastává stanovisko...

14. října 2010 v 12:03 | Taylorčinka
Krásné čtvrteční dopoledne.
Ano, jsem to já, jak jsem již psala včera, opravdu se sem vracím. Teď píšu z informatiky a píšu proto, že se s Vámi chci podělit o pár nepodstatných myšlenek.
Pokud tohle čte člověk, který se stejně jako já věnuje debatě, jistě mu dojde, kam mířím. Ale předpokládám, že spíše ne. Tak na vysvětlenou: Před měsícem jsem se pustila do debatování, činnosti, kterou jsem u jiných vždy obdivovala a přála si ji umět. Teď jsem se konečně odhodlala a k jednomu takovému týmu se připadala. A příští víkend mě čeká můj první debatní turnaj. No co vám mám povídat, nervozita se stupňuje a nároky na čas jsou stále větší a větší. Ale říká se těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Snad to tak bude :-).
Takže následující dny budou pro mě poněkud hektické. Ale jak jsem již řekla včera, blog již nebudu brát jako jednu ze svých hlavních priorit, ale budu mu věnovat přesně tolik času, kolik budu chtít a hlavně kolik mi na něj vystačí. Snad pochopíte, že mnohdy ho nebude mnoho.
Nicméně i přesto bych dneska ráda nastavila layout (pokud se během nastavování nezblázním). Mám připravený jeden takový obyčejný, ale snad se bude líbit. Také bych se měla vrhnout do rubrik (včera jsem všechny, co tu zbyly z mé předchozí éry, smazala), ale to neslibuji, že dneska zvládnu.

No tak to je vše. Jdu se věnovat tabulkovým editorům (brrr, opravdu umím pracovat s Excelem!). A odpoledne bych tu měla být. Alespoň na chvíli. Pokud se opět neobjeví deprese, nechuť cokoli dělat a nutná potřeba prospat celé odpoledne.

 
 

Reklama