Téma týdne

Co si přeji k Vánocům? Ježíška.

19. prosince 2010 v 15:33 | Taylorčinka
On je dnes čtvrtý advent?

Kdybych minulých několik týdnů nebyla obklopena vánočními reklamami, výlohami oblepenými letáky lákajících na slevy a neustálými hesly ve smyslu "Vánoce již za sto dní", tento fakt bych vůbec nezaznamenala. Nemám vánoční náladu, na Vánoce se netěším a nepředpokládám, že bych se těšit začala. 

Kde se to ve mě bere?

Tak zaprvé. Vánoce jsou (nebo spíše měli by být) svátky klidu. Čas, který člověk stráví se svými nejbližšími. Ale dá se to opravdu o Vánocích říct?
Můj názor: ne.
Vánoce jsou podle mě komerční svátek, kterým obchodníci začínají strašit již od půlky srpna. Je to svátek, který se stává čím dál tím víc američtějším. Nic proti Americe, mám ji ráda, ale vás neštvou ty věčně blikající světýlka, hračky křičící Merry Christmas a všude přítomní Santa Clausové? A kde je Ježíšek? Kde jsou jestličky? A na Tři krále se již také zapomnělo?

Nevím (a nechápu), proč jsou Vánoce o stresu. Lidé běhají sem a tam ve snaze nakoupit co nejvíc dárků. Vše je uspěchané, vystresované z vánočního úklidu a příprav. Rodiče se snaží ještě více uspokojit potřeby svých rozmazlených dětí, kteří si do dopisu Ježíškovi napsali milion přání, které by v případě nesplnění mohly Vánoce proměnit ve svátky pláče, hádek a výčitek. 
Nejsem křesťan, ale myslím, že základní myšlenka Vánoce je pohřbena kdesi hluboko pod zemí. Vánoce by měli oslavovat narození Ježíše Krista. Oslavují ho? Opět záporná odpověď, ne. Na tuto událost si v dnešní době vzpomene jen málo lidí. A je to škoda. Nebyli by Vánoce tisíckrát hezčí, kdyby se na ten spěch zapomnělo, shánění dárků nebylo to nejpodstatnější a Vánocům se opět navrátil jejich původní ráz nejkrásnějších svátků v roce?
Zkusme se nad tím zamyslet.
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
obrázek vygooglován + moje úprava :)

Článek na téma: Můj vzor

9. prosince 2010 v 12:03 | Taylorčinka
Ha. Pěkné téma. Takže bye bye informatiko a Excele, ahoj blogu a editore článků.

Můj vzor. Odpověď na otázku, kdo je mým vzorem, se u mě mění věkem. Když jsem byla malá, obdivovala jsem Dádu Patrasovou (ano, je to tak, nesmějte se mi - její chytlavý text "Chytila jsem na pasece žížalu, to proto že utíkala pomalu", mě uváděl do extáze). Toto se v pubertě změnilo na nepřeberné množství herců, hereček, zpěváků,... Však to znáte. Můj názor se měnil téměř každou minutu, pokaždé, když jsem viděla někoho hezkého, nebo zajímavého, již jsem si lepila jeho plakát na stěnu.

Z této doby zůstalo jen pár lidí, kteří se asi jen tak nezmění. Jmenovitě: Robert Pattinson, Kristen Stewart, Leonardo di Caprio, Josh Hartnett, Beyoncé a Delta Goodram. Tyto lidi mám ráda pro to co dokázali a co dělají a samozřejmě i pro jejich vzhled.
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
Zhruba před rokem se k mým vzorům začali přidávat lidi i z jiných sfér - politiky, finančníctví, práv. Souvisí to s tím, jak rostl můj zájem o součastné znění a podobné věci. Přivedlo mě to k názoru, že i člověk, který v dětství nemá tak velké zázemí a nemá možnost studovat na tak dobré škole (i když by na ni měl), má možnost něco ve světě ovlivnit a prosadit se. Mnoho lidí jsem začala mít ráda za jejich názory a za to, jak vystupují navenek a za to, co pro novodobou společnost dělají.

V současnosti mezi mé největší vzory rozhodně patří politik Barack Obama. Věnuji mu pár řádků. Ačkoli mu bylo již odmalička poskytnuto skvělé vzdělání a navštěvoval jedny z nejprestižnějších škol (kterým se, buďme upřímní, někdy nevěnoval tak, jak by asi měl), jeho pozice byla stížená tím, že je afroameričan. V době jeho mládí byla Amerika plná segregace a rasových předsudků. Nicméně on touto dobou dokázal projít, vytvořil si v ní názory, které nyní značně ovlivňují jeho politickou filozofii a jednání, a také vystudoval práva na jedné z nejprestižnějších právnických fakult - na Harvardu. V okamžiku, kdy začal rozvíjet svou politickou kariéru, se setkal s nejrůznějšími předsudky, ale i přes to se dokázal prosadit - stal se nejdřív americkým senátorem a následně prezidentem.
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
Nechci se příliš věnovat politice, protože je mi jasné, že to většinu z vás nezajímá, ale B.Obamu jsem zmínit musela. Už se dále nebudu rozepisovat, ale opět položím tradiční otázku na závěr, která bude velmi jednoduchá:

Koho máte za vzor vy?

Halloween

28. října 2010 v 18:14 | Taylorčinka
Článek na téma týdne || taylorcinka.blog.cz
HALLOWEEN

Tak rozhodla jsem se konečně napsat článek na téma týdne.
Co bych řekla k Halloweenu. Neslavím ho a ani neznám nikoho, kdo by to dělal. Pro mě je Halloween americký svátek, který se snaží s ne moc velkým úspěchem uchytit i u nás. Při vyslovení tohoto slova se mi okamžitě vybaví velká, nevkusně oranžová a hrozně vypadající dýně, která je s tímto svátkem neodvratitelně spjata.
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
Taylorčinka | taylorcinka.blog.cz
(avatary tvořeny mnou, nekopírovat!)
(pokračování v celém článku)
 
 

Reklama